Marko: Musimy ograniczyć porywczość Tsunody

Na Paul Ricard kierowca AlphaTauri po raz trzeci w tym sezonie rozbił się w kwalifikacjach.
20.06.2111:42
Mateusz Szymkiewicz
598wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko przyznał, że Yuki Tsunoda musi popracować nad swoją porywczością oraz upartym charakterem.

Zawodnik AlphaTauri podczas kwalifikacji do Grand Prix Francji rozbił się na początku pierwszego szybkiego przejazdu. 21-latek utracił kontrolę nad tyłem bolidu, który obrócił i uszkodził po kontakcie z barierą.

Opiekun juniorskiego programu Red Bulla, który w ostatnich tygodniach otwarcie krytykował Tsunodę, przyznał, że musi do niego dotrzeć i pomóc mu ograniczyć błędy popełniane na torze.

Musimy spowolnić jego porywczą naturę bez naruszania niesamowitej szybkości - powiedział Helmut Marko dla ServusTV. Wydawało mi się, że tego typu zdarzenia nie będę już miały miejsca po Imoli, ale właśnie nam udowodnił, że potrafi być uparty.

78-latek odnosząc się również do pole position Maksa Verstappena, przyznał, że jest szczególnie zadowolony, iż zostało ono zdobyte na torze w przeszłości zdominowanym przez Mercedesa. Nigdy nie jest łatwo o pole position, ale tym razem kombinacja samochód-silnik-kierowca była bardzo dobra. Liczyliśmy na to, że Perez będzie trzeci, ale zabrakło mu kilku setnych. Generalnie i tak jesteśmy w dobrej pozycji do wyścigu. Chcemy wygrać start, umocnić się na prowadzeniu i zbudować ponad sekundę przewagi, ponieważ DRS ma duże znaczenie na tym torze. Później zamierzamy przejąć kontrolę nad wyścigiem. To tylko teoria i Mercedes na pewno ma swój plan. My jednak wierzymy, że wszystko pójdzie po naszej myśli.