Zhou czuł olbrzymią presję przed występem w treningu

Junior Alpine zakończył swój debiut w F1 na czternastym miejscu.
02.07.2118:34
Nataniel Piórkowski
647wyświetlenia
Embed from Getty Images

Guanyu Zhou potwierdził, że czuł olbrzymią presję przed swoim pierwszym występem w treningu Formuły 1 wspólnie z teamem Alpine.

Lider klasyfikacji generalnej F2 i członek akademii kierowców Alpine, zastąpił Fernando Alonso w trakcie porannej sesji na Red Bull Ringu. Chińczyk zakończył zajęcia na czternastym miejscu, przejeżdżając 29 okrążeń i skupiając się na pracy na pośrednim ogumieniu.

Najlepszy wynik Zhou - 1:06,414s był o pół sekundy gorszy od tego, z którym FP1 zakończył etatowy reprezentant Alpine - Esteban Ocon.

Wiem, że ten trening oglądało mnóstwo ludzi. Widząc pierwszego od siedmiu lat Chińczyka biorącego udział w sesji treningowej, da się odczuć pewne zdziwienie.

Nawet nie wiecie, jak olbrzymią presję czułem przed tym, gdy wyjechałem na tor. Teraz jestem już zupełnie zrelaksowany - czuję się komfortowo i mam nadzieję, że moja praca okaże się powodem do dumy. To dopiero początek mojej kariery w F1.

Zhou wierzy, że doświadczenia zebrane w piątek na Red Bull Ringu będą dla niego pomocne na dalszym etapie wyścigowego weekendu.

Ścigając się w Formule 2 w tym i w poprzednim sezonie, zawsze miałem pewność, że mogę walczyć z najlepszymi kierowcami. Przed rokiem mieliśmy dużo problemów technicznych, więc cała kampania była daleka od ideału. Moja pewność siebie jest jednak niezachwiana.

W nowym formacie sezonu F2 wielu kierowców jest w stanie zdobyć tytuł. Ta sesja, ten pierwszy trening, dał mi o wiele więcej pewności siebie. Wiem, że gdy następnym razem wskoczę do bolidu, będę czuł się znacznie bardziej odprężony, przygotowany i skoncentrowany. Ten występ zdecydowanie bardzo pomógł mi jako kierowcy.