Aston Martin myśli o modyfikacji malowania bolidów

Zespół chce, aby jego zieleń bardziej wyróżniała się w transmisjach telewizyjnych.
02.07.2118:56
Nataniel Piórkowski
1624wyświetlenia
Embed from Getty Images

Aston Martin rozważa wprowadzenie zmian w malowaniu swych bolidów, aby te w większym stopniu wyróżniały się na tle konkurencji.

Od tego roku zespół z Silverstone korzysta z tradycyjnych barw brytyjskiej zieleni wyścigowej na której umieszczono logotypy sponsorów, w tym partnera tytularnego - korporacji Cognizant.

W tym tygodniu Andreas Weissenbacher, dyrektor generalny formy BWT, która w poprzednich latach była sponsorem tytularnym ekipy znanej jako Racing Point, stwierdził, że ciemnozielone malowanie nie prezentuje się zbyt dobrze w transmisjach telewizyjnych.

Dyrektor teamu Astona Martina - Otmar Szafnauer dał jasno do zrozumienia, że zielony kolor nie zniknie ze stawki Formuły 1. Przyznał jednak, że jego ekipa rozważy wprowadzenie poprawek w malowaniu.

Myślę, że zielone barwy po prostu do nas pasują. W słońcu ten kolor wygląda oszałamiająco, szczególnie, gdy widzi się go na własne oczy - przekonywał Amerykanin podczas GP Austrii.

Uważam jednak, że powinniśmy postarać się, aby podkręcić go trochę w kontekście transmisji telewizyjnych. Nie wiem, czy możemy to zrobić, ale chcielibyśmy zagwarantować, że nasze malowanie będzie wyróżniało się w telewizji na tle innych ciemniejszych bolidów.

Podczas gdy BWT pozostaje nadal związane z zespołem a na bolidach cały czas znajdują się różowe elementy kolorystyczne, Szafnauer podkreślił, że nie ma mowy o tym, aby Aston Martin miał zrezygnować z zielonych barw.

Z nazwą taką jak Aston Martin, z Astonem, który tradycyjnie kojarzy się z zielenią, w dodatku rozwijając zespół w Formule 1, myślę, że pozostaniemy przy zielonych barwach. Ferrari jest czerwone, Aston będzie zielony.