Sergio Perez przedłużył kontrakt z Red Bullem

Dla Christiana Hornera kluczowe było doświadczenie Meksykanina.
27.08.2114:52
Łukasz Godula
1840wyświetlenia
Embed from Getty Images
Sergio Perez pozostanie w Red Bullu na sezon 2022. Zespół potwierdził nowy kontrakt Meksykanina przed Grand Prix Belgii.

Perez dołączył do zespołu na rok z początkiem obecnego sezonu, gdyż ekipa nie zdecydowała się na promocje któregoś z zawodników programu juniorskiego. Pomimo tego, że Perez napotkał problemy w adaptacji do nietypowej charakterystyki samochodu Red Bulla to zdobył sporo punktów i zwyciężył w GP Azerbejdżanu.

Wypowiadając się o swojej nowej umowie z zespołem, Perez powiedział: Jestem naprawdę zadowolony z kontynuacji pracy w tak wielkim zespole, to świetna szansa dla mnie. W przyszłym roku wszyscy zaczynają od zera z powodu nowych przepisów, więc jest to idealna okazja by piąć się na szczyt z Red Bullem.

Perez zdradził wcześniej w tym miesiącu, że problematyczna natura RB16B spowodowała, że czuł się jakby jeździł w nowej kategorii wyścigowej. Jednak pomimo dalszego poszukiwania optymalnych ustawień samochodu, zarówno kierowca, jak i zespół uważają, że posiadają dobre podstawy, by dokonać dalszego progresu.

Perez dodał: Zawsze dogranie wszystkiego zajmuje nieco czasu gdy dołączasz do nowego zespołu. Jednak rzeczy dobrze się układają w tym sezonie i naprawdę cieszę się, że jestem częścią rodziny Red Bulla. Ciężko pracowaliśmy na te wyniki, więc miło mi, iż zespół we mnie wierzy. Mamy ze sobą wiele do osiągnięcia, zarówno w tym sezonie, jak i kolejnym.

Szef Red Bulla, Christian Horner powiedział, że doświadczenie Pereza było kluczowym czynnikiem, które uwzględnił zespół w związku ze zmianą przepisów w 2022 roku.

Checo to bardzo ceniony członek zespołu i jego doświadczenie, jak również rzemiosło wyścigowe są bezcenne, ponieważ walczymy w klasyfikacji konstruktorów - powiedział Horner. Jego integracja z zespołem była bezproblemowa i zaimponował nam osiągami w pierwszej części sezonu, co pokazuje czego może dokonać w naszym samochodzie. W przyszłym roku wchodzimy w nową erę F1 z całkowicie zmienionymi regulacjami. 200 wyścigów i dekada doświadczenia to coś co pomoże Checo poprowadzić zespół i zmaksymalizować osiągi RB18.

Potwierdzenie Pereza oznacza, że siostrzany zespół, Alpha Tauri niemal z pewnością utrzyma skład w postaci Pierre'a Gasly'ego oraz Yuki Tsunody. Szef ekipy, Franz Tost powiedział, że potwierdzenie skład nastąpi w przyszłym miesiącu. Myślę, że podejmiemy decyzję we wrześniu i wtedy to ogłosimy - powiedział.