Leclerc: Postaram się już nie popełnić takiego błędu

Kierowca Ferrari jest pewien, że jego ekipa dokona postępów przed sobotnimi sesjami.
27.08.2119:44
Nataniel Piórkowski
529wyświetlenia
Embed from Getty Images

Charles Leclerc przyznaje, że Ferrari musi dokonać dużych postępów, aby w sobotę liczyć się w walce o konkurencyjne pozycje.

Leclerc ukończył drugi piątkowych trening na osiemnastym miejscu, po rozbiciu bolidu na półmetku sesji. Monakijczyk doświadczył w szykanie Les Combes nagłej nadsterowności, przez co stracił panowanie nad swym Ferrari SF21 i uderzył w bariery z opon.

To był bardzo ciężki dzień - nie tylko dla nas, ale dla wszystkich. Warunki nie były najlepsze, ale tak, przed nami jedna noc, aby popracować nad bolidem i jutro wrócić do walki w lepszej formie.

Nie skłamię jeśli powiem, że wolałbym nie kończyć tego dnia na bandach, ale czasem bywa tak nawet w treningach. Postaram się już nie popełnić tego typu błędu.

Ferrari pokłada spore nadzieje w poprawkach jednostki napędowej - mają one zostać wprowadzone jednak dopiero przy okazji domowego wyścigu na Monzy.

Monakijczyk jest przekonany o tym, że Scuderia może postawić krok naprzód przed sobotnimi zmaganiami. Ogólnie czułem się całkiem dobrze. Po południu było trochę gorzej i musimy to zrozumieć, tym bardziej, że nie wprowadzaliśmy zbyt dużych zmian w konfiguracji bolidu.

Liczę na to, że wykonamy wystarczająco dobrą robotę, aby odzyskać tempo. Jestem pewien, że stać nas na pełne zrozumienie tego, co poszło nie tak w FP2.