Capito sugeruje pozostanie Latifiego w Williamsie

"Wydaje mi się, że pod koniec sezonu będzie już gotów, by wejść w rolę lidera".
27.08.2120:09
Nataniel Piórkowski
598wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Williamsa - Jost Capito, dał jasno do zrozumienia, iż Nicholas Latifi pozostanie kierowca jego zespołu w sezonie 2022.

Latifi awansował na stanowisko kierowcy wyścigowego teamu z Grove w 2020 roku a przed czterema tygodniami zdobył pierwsze punkty w mistrzostwach świata, kończąc wyścig na Węgrzech z siódmą pozycją.

Brytyjska ekipa nie ogłosiła jeszcze składu kierowców na przyszły rok, przy czym George Russell jest bardzo mocno łączony z zastąpieniem Valtteriego Bottasa w Mercedesie.

Latifi stwierdził, że jest w stu procentach gotowy, aby w przyszłym sezonie być liderem zespołu, jeśli ten będzie musiał pogodzić się z odejściem Russella.

Dopytywany o ten komentarz Capito stwierdził: Zgadzam się z nim. Może jeszcze nie teraz, ale Nicholas naprawdę dokonuje regularnych postępów i wydaje mi się, że pod koniec sezonu będzie już na to gotowy.

Ma odpowiednią osobowość do tego, aby prowadzić zespół. Bardzo dobrze współpracuje z inżynierami, jest bardzo zmotywowany i wskazuje jasny kierunek w którym chciałby rozwijać bolid. Jest też lubiany przez członków naszej stajni.

To także bardzo wymagający kierowca. Sądzę, że wiele nauczył się ze współpracy z Georgem. Spędzają ze sobą wiele czasu, tak na torze jak i poza nim. Mają super relację i jestem pewien, że pod koniec sezonu Nicholas będzie już na takim poziomie, by móc przewodzić zespołowi.

Zapytany na to, czy oznacza to, iż Latifi dysponuje już umową na przyszły rok, Capito skomentował: Powiedziałbym, że na to wygląda.

Gdyby Russell rzeczywiście trafił do Mercedesa, Williams musiałby rozpocząć poszukiwania jego następcy. Przyglądamy się różnym opcjom - kierowcom z dużym doświadczeniem, kierowcom z pewnym doświadczeniem i kierowcom bez większego doświadczenia.

To zresztą nie jest kluczowe. Liczy się też osobowość i zrozumienie ducha Williamsa - tego gdzie jesteśmy teraz, tego że dokonujemy postępów i mamy ambitne cele na kolejne lata.