Mazepin korzysta w Belgii z nowego podwozia Haasa VF-21

Poprzedni egzemplarz był zbyt ciężki o kilka kilogramów z powodu napraw po incydentach.
28.08.2111:04
Mateusz Szymkiewicz
280wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner potwierdził, że Nikita Mazepin otrzymał nowe podwozie Haasa na Grand Prix Belgii.

Przed letnią przerwą Rosjanin skarżył się na swój egzemplarz VF-21, który był zbyt ciężki o kilka kilogramów. Różnica między bolidem Mazepina a Micka Schumachera wynikała z napraw, które były konieczne po incydentach kierowcy z Moskwy. Sytuacja ta uniemożliwiała również podjęcie wyrównanego zespołowego pojedynku.

Mogę potwierdzić, że Nikita otrzymał nowe podwozie - powiedział Gunther Steiner, szef Haasa. Nie znam konkretnych informacji, ale nie możemy ingerować w sztywność podwozia bez zmian w homologacji. Z tego powodu niemal wszystko pozostało bez zmian w porównaniu do poprzedniej wersji samochodu. O różnicy przekonamy się dopiero wtedy, kiedy zobaczymy osiągane prędkości przez naszych kierowców.

W piątkowych treningach do Grand Prix Belgii to Mazepin był szybszym kierowcą i Steiner poproszony o swój komentarz, odpowiedział: Nie wiem czy Nikita odczuł jakąkolwiek różnicę. Musicie go o to zapytać. Tak czy inaczej homologacja podwozia pozostała bez zmian. Po poprzednim sezonie zostaliśmy z dwoma samochodami, ponieważ jeden straciliśmy [w wypadku Grosjeana z GP Bahrajnu].