Haas zatrzyma Schumachera i Mazepina na sezon 2022

Stajnia z Kannapolis jako siódma w stawce pozostawi niezmieniony skład.
23.09.2110:40
Mateusz Szymkiewicz
1190wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Haas oficjalnie ogłosił swój przyszłoroczny skład kierowców, w którym pozostaną Mick Schumacher oraz Nikita Mazepin.

Stajnia z Kannapolis przed startem sezonu 2021 zdecydowała się postawić na duet debiutantów. Schumacher jest zeszłorocznym mistrzem Formuły 2, natomiast Mazepin zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Po czternastu eliminacjach kierowcy Haasa wciąż czekają na pierwsze punkty w karierze. Najlepszym wynikiem Niemca jest dwunaste miejsce z Grand Prix Węgier, natomiast Rosjanina czternaste wywalczone na ulicach Baku.

Przed startem rundy w Soczi ekipa Haas postanowiła oficjalnie ogłosić swój skład na sezon 2022, w którym pozostaną aktualni kierowcy. W przypadku Micka Schumachera oznacza to ucięcie spekulacji o przejściu do Alfy Romeo, gdzie wciąż pozostaje wolne miejsce u boku Valtteriego Bottasa.

Wiedzieliśmy, że chcemy utrzymać ciągłość z kierowcami w 2022 roku i cieszę się, że mogę potwierdzić, iż Mick Schumacher i Nikita Mazepin będą startowali dla Haas F1 Team - powiedział Gunther Steiner, szef zespołu. Sezon 2021 dał obu kierowcom możliwość nauki Formuły 1 i jako debiutanci wykonali wiele pracy.

Z pewnością jest to trudny sezon z pakietem, który mamy, ale jednocześnie obaj podjęli wyzwanie i ściśle współpracowali z zespołem, by poznać nasze procesy i dostosować się do rygorów Formuły 1. Teraz, gdy patrzymy w przyszłość na sezon 2022, jesteśmy przekonani, że możemy iść naprzód jako zespół i dać Mickowi i Nikicie konkurencyjny pakiet, by zrobić kolejny krok w ich karierze w Formule 1.