Alonso popiera pomysł organizacji trzeciego wyścigu F1 w Stanach

O kontrakt mają walczyć Las Vegas oraz drogowa pętla Indianapolis.
21.10.2109:13
Mateusz Szymkiewicz
707wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fernando Alonso uważa, że organizacja trzeciego wyścigu Formuły 1 w Stanach Zjednoczonych będzie bardzo dobrym pomysłem.

Od sezonu 2012 pewnym miejscem w kalendarzu dysponuje tor w Austin, natomiast w maju przyszłego roku zostanie rozegrane Grand Prix Miami wokół Hard Rock Stadium. Spekuluje się, iż Formuła 1 pracuje nad kolejnym wyścigiem w USA i o jego organizację od sezonu 2023 mają walczyć Las Vegas oraz Indianapolis.

Największe miasto stanu Nevada ma proponować uliczną pętlę wzdłuż bulwaru Strip. Z kolei Indianapolis rzekomo walczy o odzyskanie miejsca w kalendarzu dla drogowej pętli, która była obecna w Formule 1 w latach 2000-2007.

Nie widzę żadnego problemu - powiedział Fernando Alonso, pytany przez Autosport o perspektywę trzeciego wyścigu F1 w Stanach Zjednoczonych. USA to prawdopodobnie największy rynek dla F1 i Liberty podejmuje działania w tym kierunku. Krążą plotki o różnych lokalizacjach, jak Las Vegas czy Indianapolis. Z czasem się przekonamy.

Przede wszystkim skupmy się na dobrym wyścigu w Miami od następnego roku. Jestem bardzo podekscytowany perspektywą rywalizacji w tym mieście. Wiele wskazuje na to, że będzie to jedna z najlepszych eliminacji. To zupełnie nowa impreza i wiele osób z Formuły 1 po raz pierwszy będzie mogło doświadczyć Miami.