Aston Martin nie wyklucza budowy własnego silnika

Szafnauer podkreśla jednak, że zespół jest zadowolony ze współpracy z Mercedesem.
04.12.2109:37
Mateusz Szymkiewicz
686wyświetlenia
Embed from Getty Images

Otmar Szafnauer nie wyklucza, że Aston Martin zdecyduje się na utworzenie działu silników, który przygotuje pakiet z myślą o sezonie 2026.

Brytyjski producent wrócił w tym roku do Formuły 1 z własnym zespołem, który powstał na bazie Racing Point. Stajnia z Silverstone posiada bardzo bliskie stosunki z Mercedesem, który dostarcza układy napędowe oraz gotowe elementy bolidu.

Mimo to Aston w kilkuletniej perspektywie celuje w podjęcie walki o mistrzowskie tytuły i nie wyklucza, że wkrótce podejmie decyzję o zaprojektowaniu własnego silnika. Na podobny krok zdecydował się Red Bull, który w przyszłym roku przejmie obsługę pakietu Hondy, a na sezon 2026 planuje samodzielne opracowanie jednostki.

Jeżeli chcesz konkurować z dużymi zespołami, wówczas musisz mieć równie duże zasoby - powiedział Otmar Szafnauer, szef Astona Martina. Nigdy nie mów nigdy. Mimo to łączy nas wieloletni kontrakt z Mercedesem i jesteśmy zadowoleni z układów napędowych, które od nich otrzymujemy. Plan zakłada pozostanie z nimi.

Amerykanin odniósł się również do spekulacji, według których w najbliższym czasie odejdzie z Astona i przekaże funkcję szefa Martinowi Whitmarshowi. Odpowiadałem już na to pytanie. To są tylko plotki i domysły, a kontrakt nadal łączy mnie z Astonem - dodał Szafnauer.