Marko zdecydowanie dementuje plotki o Abiteboulu w RBP

Francuz był łączony ze stanowiskiem szefa działu odpowiedzialnego za obsługę silników.
20.01.2216:29
Mateusz Szymkiewicz
1112wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko zdecydowanie zdementował spekulacje o dołączeniu Cyrila Abiteboula do Red Bull Powertrains.

W ostatnich dniach pojawiły się informacje, jakoby Francuz mógł stanąć na czele nowoutworzonego działu odpowiedzialnego za obsługę silników Hondy. Docelowo Red Bull Powertrains ma zaprojektować jednostkę, która będzie zgodna z nowymi przepisami na sezon 2026.

44-latek był obecny w garażu zespołu przy okazji Grand Prix Abu Zabi, natomiast w kolejnych tygodniach pochlebnie się wyrażał o całej organizacji w Milton Keynes. Mimo to informacje zostały zdementowane przez konsultanta Red Bulla - Helmuta Marko.

Nie wiem od kogo wypłynął ten nonsens. To całkowita nieprawda. Ben Hodgkinson jest i pozostanie liderem naszego projektu. Mamy nadzieję, że jak najszybciej uda nam się rozpocząć z nim współpracę - powiedział Austriak

Marko odniósł się również do niedawnej wypowiedzi Alexandra Albona, jakoby projekt najnowszego bolidu mógł ucierpieć przez wydłużony rozwój RB16B. Słowa Albona zostały źle zinterpretowane. Jedyne co mogę powiedzieć, to że chcieliśmy chronić mistrzostwo Verstappena będąc w niezłej pozycji. Prowadziliśmy zupełnie dwa różne programy rozwojowe. Oba poszły zgodnie z planem. Nie widzę powodu, dla którego Mercedes oraz my nie mielibyśmy pozostać faworytami.