GP USA pozostanie w Austin co najmniej do 2026 roku

W piątek Liberty Media ogłosiło przedłużenie umowy z władzami Circuit of the Americas.
18.02.2214:17
Nataniel Piórkowski
364wyświetlenia


Formuła 1 poinformowała o przedłużeniu kontraktu z Circuit of the Americas, na mocy którego Grand Prix Stanów Zjednoczonych pozostanie w Austin co najmniej do 2026 roku.

Pierwsza edycja wyścigu w Teksasie odbyła się w 2012 roku. W ubiegłym sezonie przez trzydniowy weekend na torze pojawiło się około 400 tysięcy kibiców.

W związku z rosnącą popularnością Formuły 1 w USA przedłużenie porozumienia z COTA uważane było za formalność. W tym roku do kalendarza sportu dołączy nowy wyścig w Miami a według nieoficjalnych doniesień trwają już prace nad finalizacją projektu sprowadzenia królowej sportów motorowych do Las Vegas.

Cieszymy się mogąc ogłosić przedłużenie umowy z Circuit of the Americas przed nowym i ekscytującym sezonem 2022 - powiedział dyrektor generalny Formuły 1, Stefano Domenicali.

Pragnę podziękować promotorowi za nieustanne poświęcenie i entuzjazm względem Formuły 1. Wspólnie budujemy w Stanach Zjednoczonych ekscytację wokół naszego sportu, po olbrzymim sukcesie Netflixa, pracy ESPN i cudownym sezonie, którego byliśmy świadkami w 2021 roku.

Austin to cudowne miasto a tor jest lubiany przez wszystkich kierowców. Nie możemy się już doczekać, aby powrócić tutaj w październiku po kolejną dawkę akcji i rozrywki.