Steiner: Fittipaldi jest pierwszym kierowcą na liście Haasa

"Pietro zawsze jest tuż obok, zna ekipę, zna nasz bolid".
25.02.2218:48
Nataniel Piórkowski
1577wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pietro Fittipaldi jest pierwszym kierowcą w kolejce do ewentualnego zastąpienia Nikity Mazepina w Haasie - potwierdził szef zespołu, Guenther Steiner.

W piątek Steiner otwarcie zakomunikował, iż dalsza przyszłość współpracy sponsorskiej z firmą Uralkali a co za tym idzie kontraktu na starty Nikity Mazepina, stoi pod znakiem zapytania w związku ze zbrojną inwazją Rosji na Ukrainę. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta w przyszłym tygodniu.

Ostatniego dnia testów bolid VF-22 wyjechał na tor bez logotypów Uralkali oraz rosyjskich barw będących dotychczas elementem malowania. Usunięto je także z elementów wyposażenia ekipy.

Steiner podkreśla, że Haas ma już plan awaryjny, na wypadek rozwiązania współpracy z Mazepinem. Jeśli z tego lub innego powodu Nikita nie będzie mógł się dla nas ścigać, pierwszy wybór padnie na Pietro. Jest z nami związany od kilku lat. Zobaczymy, co zrobimy później.

Fittipaldi zadebiutował w barwach Haasa pod koniec 2020 roku, zastępując Romaina Grosjeana, który uległ poważnemu wypadkowi w GP Bahrajnu. Brazylijczyk do tej pory pozostaje rezerwowym zładownikiem teamu z Kannapolis.

Pietro jest zawsze blisko naszego zespołu. W ostatnich sezonach potrzebowaliśmy kierowcy rezerwowego, w związku z pandemią Covid-19. Zawsze jest tuż obok, zna ekipę, zna nasz bolid. Jeśli ktoś z dnia na dzień miałby wskoczyć do kokpitu, to w tej chwili nie ma lepszego kandydata niż Pietro.