Sky Deutschland: Mazepin stracił posadę w Haasie

W miejsce Rosjanina stajnia z Kannapolis miała zatrudnić Pietro Fittipaldiego.
03.03.2222:12
Mateusz Szymkiewicz
4195wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sky Deutschland informuje, że zespół Haas podjął już decyzję o rozwiązaniu kontraktu z Nikitą Mazepinem.

Przyszłość Rosjanina w stajni z Kannapolis jest przedmiotem spekulacji od ostatniego dnia zimowych testów w Barcelonie, kiedy to z bolidu VF-22 zniknęły oznaczenia tytularnego sponsora Uralkali.

Decyzja zespołu była następstwem inwazji Rosji na Ukrainę i natychmiast wywołało to spekulacje, jakoby Mazepin mógł stracić miejsce na sezon 2022. Szef Haasa - Gunther Steiner, wypowiadał się bardzo niejednoznacznie na temat przyszłości 23-latka, ujawniając, że przy potencjalnych roszadach pierwszeństwo do kokpitu otrzyma trzeci kierowca - Pietro Fittipaldi.

Według ustaleń Sky Deutschland, Mazepin stracił już miejsce w Haasie, a na jego następcę został wybrany właśnie Fittipaldi. Zwolnienie Rosjanina i awans Brazylijczyka mają zostać ogłoszone jeszcze przed startem drugiej tury testów na torze Sakhir.

Fittipaldi jest wnukiem dwukrotnego mistrza świata Emersona i ma na swoim koncie starty z Grand Prix Sakhiru oraz Abu Zabi w sezonie 2020. Brazylijczyk zastąpił wówczas Romaina Grosjeana, który w wyniku poparzeń doznanych w wypadku nie był w stanie przystąpić do finałowych eliminacji mistrzostw.