Jerez i Malezja włączyły się do walki o miejsce po GP Rosji

Rozmowy z Formułą 1 potwierdził wiceprezydent regionu Andaluzja.
08.03.2209:31
Mateusz Szymkiewicz
978wyświetlenia
Embed from Getty Images

La Gazzetta dello Sport informuje, że tor Jerez podjął rozmowy z Formułą 1 w sprawie przejęcia wolnego terminu po Grand Prix Rosji.

W związku z inwazją wojsk rosyjskich na Ukrainę, Liberty Media zdecydowało się wypowiedzieć umowę promotorowi wyścigu na torze w Soczi - Rosgonki. Pierwotnie kontrakt miał obowiązywać do końca 2024 roku i obejmował dwie edycje na nowo powstałym Igora Drive nieopodal Petersburga.

Aktualnie Formuła 1 pracuje nad zastępstwem, które przejmie organizację siedemnastej rundy sezonu 2022. Dotychczas wymieniano tory Algarve, Istanbul Park oraz Losail, natomiast według La Gazzetta dello Sport, do stołu negocjacyjnego usiedli przedstawiciele hiszpańskiego Jerez.

To świetna wiadomość. Cały świat wie, że chcemy organizować Grand Prix i dlatego półtora roku temu udaliśmy się do Londynu na rozmowy. Organizatorzy zapewnili nas, że w przypadku jakiegokolwiek odwołania wyścigu będziemy pierwszym wyborem do zastępstwa - powiedział Juan Marin, wiceprezydent regionu Andaluzja.

Kolejną opcją Formuły 1 na zastąpienie Grand Prix Rosji ma być tor Sepang w Malezji. Zmagania nieopodal Kuala Lumpur cieszyły się stałym miejscem w kalendarzu w latach 1999-2017. Opcja ta może być o tyle interesująca, gdyż pierwotnie Soczi miało tworzyć potrójną rundę z Singapurem i Japonią.