Rossi: Renault zastosowało prawidłowy koncept jednostki

Alonso najprawdopodobniej skorzysta w Melbourne z trzeciego egzemplarza silnika.
05.04.2210:31
Mateusz Szymkiewicz
1942wyświetlenia
Embed from Getty Images

Prezes Alpine - Laurent Rossi, zaprzeczył, jakoby problemy Renault z jednostką napędową były pokłosiem zastosowania niewłaściwego konceptu.

Francuski producent przygotował na ten rok zupełnie nowy pakiet, który mimo poprawy osiągów prezentuje wysoki poziom zawodności. Z wyścigu o Grand Prix Arabii Saudyjskiej odpadł Fernando Alonso, który w Melbourne najprawdopodobniej skorzysta z trzeciego silnika spalinowego, ostatniego z dostępnej puli.

Problemy nie wynikały bezpośrednio z silnika - powiedział Laurent Rossi. Awarii uległa pompa wody, która rozpoczęła serię usterek. Jednostka zaczęła się przegrzewać, a temperatura oleju wyskoczyła ponad skalę. Fernando przez jakiś czas był w stanie kontynuować jazdę, jednakże warunki nie były do tego optymalne. Ostatecznie kazaliśmy mu się zatrzymać.

W jednostce znajdują się części, które nie zostały jeszcze w pełni przetestowane. Mimo to sam silnik jest solidny pod względem konceptu oraz architektury. Gdybyśmy podjęli się naprawy, musielibyśmy pozrywać plomby FIA. Tym samym jednostka byłaby już stracona, nawet gdyby nie uległa awarii.