Monchaux: Alfa ma największe trudności z limitem budżetowym

Dyrektor techniczny zespołu zwraca uwagę na koszty funkcjonowania w Szwajcarii.
05.04.2210:20
Mateusz Szymkiewicz
1546wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor techniczny Alfy Romeo - Jan Monchaux, uważa, że jego zespół jest najbardziej stratny na przepisach o limitach budżetowych.

Od ubiegłego roku wydatki zespołów nie mogą przekroczyć poziomu 140 milionów dolarów, co docelowo ma wyrównać szanse wszystkich uczestników mistrzostw. Zdaniem Monchauxa, Alfa mająca swoją siedzibę w szwajcarskim Hinwil jest najbardziej stratna, mierząc się z większymi kosztami niż ekipy ulokowane w Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech.

Byliście kiedyś w szwajcarskiej restauracji? Największy problem limitów budżetowych polega na tym, że nie ma kompensacji pomiędzy państwami, które różnią się kosztami życia. Wszyscy mamy do wydania 140 milionów dolarów. Mimo to w porównaniu do zespołów z fabrykami w Wielkiej Brytanii i we Włoszech, mamy dużo większy problem z wysokością wypłat mimo tej samej liczby pracowników. Pożerają one 20-30 procent naszego budżetu, a to wielki potencjał, który mógłby zostać ulokowany w samochodzie. Taka jest cena za pracowanie obok domu - powiedział Jan Monchaux.