Verstappen oczekuje interesującej rywalizacji z Ferrari

"Juto czeka nas dłuższy wyścig a warunki mogą okazać się wymagające dla ogumienia".
09.07.2217:47
Nataniel Piórkowski
396wyświetlenia


Max Verstappen przewiduje interesującą rywalizację z Ferrari w niedzielnym wyścigu, pomimo odniesienia komfortowego zwycięstwa w sobotnim sprincie.

Kierowca Red Bulla przekształcił pole position zdobyte w piątek w pewną wygraną w liczącym 23 okrążenia sprincie. Holender przez całą rywalizację utrzymywał konkurencyjne tempo, podczas gdy jadący za nim reprezentanci Ferrari zajmowali się głównie walką między sobą.

Pomimo tego urzędujący mistrz świata spodziewa się, iż w niedzielę Ferrari może okazać się poważnym zagrożeniem.

Pytany o czynnik, który przesądził o losach sprintu, Verstappen stwierdził: W zasadzie kilka pierwszych okrążeń. Charles i Sainz walczyli ze sobą, więc udało mi się wypracować niewielką przewagę. Później utrzymywałem już stałe tempo.

Spodziewam się, że jutro czaka nas interesująca walka. Wyścig będzie dłuższy a warunki mogą okazać się dość wymagające dla ogumienia.

Verstappen odniósł drugie w tym roku zwycięstwo w sprincie - tym razem Holender mógł delektować się sukcesem przed tysiącami rodaków, którzy tłumnie przybyli na Red Bull Ring.

Miło się to ogląda - pod koniec tor zalało morze pomarańczowego dymu. Myślę, że był to naprawdę porządny wyścig. Mieliśmy mocne tempo w początkowej fazie, ale później uzyskiwaliśmy już bardzo porównywalne czasy. Było super. Tak powinny wyglądać sprinty - w dużej mierze z gazem w podłodze.