Schumacher dementuje plotki łączące go z Alpine

Z kolei Gunther Steiner deklaruje, że Haas cały czas rozważa dalszą współpracę z Niemcem.
26.08.2211:07
Mateusz Szymkiewicz
453wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mick Schumacher zdementował plotki, jakoby prowadził rozmowy z Alpine w sprawie startów od sezonu 2023.

Stajnia z Enstone prawdopodobnie pozostanie z wakatem na przyszłoroczne mistrzostwa, tracąc Fernando Alonso na rzecz Astona Martina oraz Oscara Piastriego na rzecz McLarena. Jako potencjalnych kandydatów do wolnego kokpitu wymienia się Daniela Ricciardo i Micka Schumachera, który w ostatnim czasie zaczął obserwować na Instagramie prezesa Alpine.

Niemiec zapytany o tę kwestię podczas weekendu na Spa-Francorchamps, odpowiedział: Wiele osób koncentruje się na tym, ale fakt jest taki, że śledzę każdego szefa w Formule 1.

Schumacher rozmawiając ze Sky Deutschland dodał, iż jego koncentracja spoczywa na dalszych startach w Haasie oraz utrzymaniu posady. Celem są punkty w nadchodzących wyścigach. Jeśli chodzi o przyszłość, to poinformuję was tak szybko, jak tylko będę miał coś do przekazania. Mieliśmy wzloty i upadki, ale ostatecznie cieszymy się tą współpracą i wyciągamy wnioski z gorszych momentów.

Szef Haasa - Gunther Steiner, zaprzeczył, jakoby dni Schumachera w Haasie były już policzone. Każdy już zakłada, że Micka nie będzie z nami w przyszłym roku, ale to nieprawda. To wciąż otwarta kwestia. Obserwuję rynek kierowców, ale taka jest moja praca. Potrzebowałbym drugiego zespołu, aby móc zatrudnić każdego na kogo mam ochotę.

Esteban Ocon, który pozostanie w Alpine na sezon 2023, przyznał, że byłby zadowolony mając Schumachera za zespołowego partnera. Jestem przekonany, że zespół odbył już setki połączeń z potencjalnymi kandydatami. Mimo to nie jestem w to zaangażowany. Chciałbym mieć Micka u swojego boku, jest moim dobrym przyjacielem. Mimo to nie będę nikomu w zespole szeptał do ucha. Jeżeli jednak tak zadecydują, będę z tego zadowolony - dodał Francuz.