Capito: Tylko runda w F2 dzieli Sargeanta od posady w Williamsie

Szef zespołu potwierdza, że Amerykanin mając superlicencję otrzyma kokpit na sezon 2023.
22.10.2220:40
Mateusz Szymkiewicz
1020wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jost Capito potwierdził, że Logan Sargeant kwalifikując się do superlicencji otrzyma posadę w Williamsie na sezon 2023.

Stajnia z Grove posiada wolne miejsce na przyszłoroczne mistrzostwa, ogłaszając już rozstanie z Nicholasem Latifim. Zrozumiałe, że faworytem do wakatu po Kanadyjczyku jest junior zespołu - Logan Sargeant.

Amerykanin na rundę przed końcem sezonu Formuły 2 zajmuje trzecie miejsce, które gwarantuje mu punkty do uzyskania superlicencji. Mimo to przy bardzo płaskiej tabeli Sargeant wciąż może wypaść poza TOP5, co odbierze mu szanse na debiut w F1 już w 2023 roku.

Szef Williamsa - Jost Capito, potwierdził, że w przypadku otrzymania uprawnień do startów w Formule 1, Sargeant będzie kierowcą wyścigowym jego zespołu u boku Alexandra Albona. Czujemy, że jest już gotowy do rywalizacji. W warunkach, w których będzie miał wystarczającą liczbę punktów, będzie naszym drugim kierowcą wyścigowym - powiedział Niemiec podczas konferencji w Austin.

22-latek ma za sobą start w pierwszym treningu do Grand Prix Stanów Zjednoczonych. Zrozumiałe, iż czekają go jeszcze dwa występy na torach w Meksyku oraz Abu Zabi.