Grand Prix Chin 2023 zostało oficjalnie odwołane

Formuła 1 potwierdziła, że pracuje nad zastępstwem dla rundy w Szanghaju.
02.12.2212:36
Mateusz Szymkiewicz
2406wyświetlenia
Embed from Getty Images

Formuła 1 oficjalnie potwierdziła, że przyszłoroczna edycja wyścigu o Grand Prix Chin nie dojdzie do skutku.

Impreza w Szanghaju po raz ostatni została rozegrana w sezonie 2019. Kolejne wyścigi traciły swoje miejsce ze względu na rygorystyczną politykę Chin dotyczącą koronawirusa. Duże nadzieje wiązano z organizacją wyścigu w 2023 roku, jednakże jak potwierdzono, Państwo Środka straciło kwietniowy termin.

Chiny postanowiły podtrzymać zasady „Zero Covid”, które wymagają od przyjezdnych licznych testów oraz wielodniowej izolacji. Z kolei samo Grand Prix musiałoby się odbyć przy minimalnej frekwencji kibiców na trybunach.

Formuła 1 w oficjalnym oświadczeniu przekazała, iż aktualnie pracuje nad zastępstwem dla Szanghaju. Wiele wskazuje na to, że jako czwarta eliminacja sezonu 2023 wróci Grand Prix Portugalii na torze Algarve.

Władze Formuły 1 mogą potwierdzić, że po długim dialogu z promotorem oraz władzami, zapadła decyzja o nierozgrywaniu Grand Prix Chin 2023 w związku z trudnościami spowodowanymi pandemią koronawirusa. Formuła 1 rozważa alternatywne opcje dla zwolnionego terminu w kalendarzu na sezon 2023. Kolejne wiadomości zostaną przekazane w najbliższym czasie - brzmi oficjalne stanowisko.