F3: Piotr Wiśnicki nie wystartuje w Austrii i Wielkiej Brytanii

Miejsce Polaka w nadchodzących rundach zajmie 17-letni McKenzy Cresswell.
27.06.2323:50
Maciej Wróbel
1852wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół PHM Racing by Charouz potwierdził, że McKenzy Cresswell zastąpi Piotra Wiśnickiego podczas nadchodzących rund Formuły 3 w Austrii i Wielkiej Brytanii.

Debiutujący w tym roku w F3 Piotr Wiśnicki notuje jak dotąd trudny sezon na bezpośrednim zapleczu F1 i F2. W dotychczas rozegranych rundach 19-latek nie zdobył ani jednego punktu, a najlepszy rezultat uzyskał w sprincie w Monako, w którym zajął osiemnastą pozycję.

Teraz, przed weekendem na torze Red Bull Ring, zespół PHM potwierdził, że miejsce Polaka zajmie McKenzy Cresswell. Brytyjczyk w tym sezonie startuje w rodzimej serii, GB3 Championship, gdzie na półmetku sezonu zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej z dwiema wizytami na podium na koncie. Warto dodać, że jednym z jego rywali w GB3 jest Tymoteusz Kucharczyk, który plasuje się dwa oczka wyżej.

To było kilka naprawdę burzliwych dni, odkąd dowiedziałem się o tej szansie w ubiegłym tygodniu - powiedział Cresswell. Bardzo dziękuję Rolandowi Rehfeldowi z PHM [dyrektor sportowy zespołu] i Tony'emu Shawowi, mojemu inżynierowi z GB3, dzięki któremu było to możliwe. Dam z siebie wszystko, by jak najszybciej się zaadaptować i uzyskać jak najlepsze wyniki.

Red Bull Ring będzie ekscytującym wyzwaniem. To nowy samochód i nowy tor dla mnie. Kolejny weekend będzie dla mnie powrotem do domu, do Wielkiej Brytanii, na Silverstone - dodał 17-latek.

PHM nie podało oficjalnie powodu zmiany w składzie kierowców, jak również nie udzieliło informacji o tym, czy Wiśnicki definitywnie opuścił zespół. Nie jest zatem wykluczone, iż zawodnik z Warszawy powróci jeszcze na ostatnie trzy rundy sezonu - Węgry, Belgię i Włochy.