Verstappen: Mogę wygrać tytuł wśród konstruktorów w pojedynkę

Holender krytycznie się wypowiedział o kolejnych nieudanych kwalifikacjach Pereza.
09.07.2311:51
Mateusz Szymkiewicz
2158wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen stwierdził, że jest w stanie wygrać tytuł wśród konstruktorów dla Red Bulla w pojedynkę.

Holender podczas weekendu na Silverstone przypieczętował już siódme pole position w sezonie, podczas gdy jego partner Sergio Perez po raz szósty nie zdołał wejść do Q3. Rozczarowująca forma Meksykanina jest o tyle niezrozumiała, gdyż Red Bull dysponuje wyraźną przewagą sprzętową nad rywalami.

Verstappen pytany o szesnasty wynik Pereza przed wyścigiem o Grand Prix Wielkiej Brytanii, stwierdził: Z takim samochodem powinieneś być w Q3, więc nie rozumiem co poszło dziś nie tak. Powinniście pytać o to Helmuta lub Christiana. Walczymy o zwycięstwo w klasyfikacji konstruktorów i uważam, że w tej chwili stać mnie na to, by zrobić to w pojedynkę.

Konsultant Red Bulla - Helmut Marko, zaprzeczył, by posada Pereza w zespole mogła zacząć wisieć na włosku. Kogo chcecie byśmy posadzili w samochodzie? Wszyscy mają problemy u boku Maksa. Każdy interesujący kierowca ma już kontrakt, a w juniorskich seriach nie ma nikogo na horyzoncie. Perez był w złym momencie na torze. Odpadł różnicą zaledwie kilku setnych. Mimo to musi się poprawić, to nie był pierwszy raz. Na szczęście z naszym DRS nie powinien mieć problemu z awansem do punktowanej strefy.

Perez odnosząc się do nieudanej czasówki na Silverstone, dodał, że po raz kolejny padł ofiarą trudnych warunków na torze. Często mam problemy z tym, by odnaleźć się w zmiennych warunkach. Jako zespół musimy zrozumieć dlaczego tak się dzieje.