F1-Insider: Ocon i Gasly chcą odejść z Alpine po sezonie 2024

Ekipa ma rozważać pomysł przywrócenia Schumachera, planując prywatne testy.
11.05.2412:13
Mateusz Szymkiewicz
2158wyświetlenia
Embed from Getty Images

F1-Insider informuje, że aktualny duet Alpine - Esteban Ocon oraz Pierre Gasly, podjął decyzję o poszukiwaniu nowych miejsc startów od sezonu 2025.

Stajnia z Enstone znalazła się w poważnym kryzysie sportowym z bolidem A524. Tegoroczna konstrukcja w pierwszych wyścigach nie była w stanie zbliżyć się do minimalnego progu masy, natomiast nowy koncept aerodynamiczny nie spełnił oczekiwań.

Alpine dopiero w Miami zdołało zbliżyć się do środka stawki wprowadzając pierwszy pakiet usprawnień. W wyścigu na Florydzie jako dziesiąty finiszował Esteban Ocon, otwierając dorobek punktowy francuskiej stajni w sezonie 2024.

Według F1-Insider, fatalna postawa zespołu miała skłonić Ocona oraz Pierre'a Gasly do poszukiwań nowych miejsc startów. W przypadku zwycięzcy Grand Prix Węgier 2021 pojawiają się informacje, jakoby mógł liczyć na posady w Sauberze lub Williamsie. Szwajcarska ekipa jest na etapie kompletowania składu dla Audi na debiutancki sezon 2026 i Francuz uważany jest za alternatywę dla Carlosa Sainza. Z kolei posadę w Williamsie mógłby zagwarantować Oconowi jego menedżer - Toto Wolff.

W kontekście Pierre'a Gasly F1-Insider nie informuje, jakimi opcjami dysponuje 28-latek. Niewykluczone jednak, iż Francuz jest drugim wyborem dla zespołów zainteresowanych Estebanem Oconem.

Niemiecka publikacja donosi, iż Alpine świadome utraty obu kierowców samo sprawdza swoje możliwości na sezon 2025. Faworytem szefa zespołu - Bruno Famina, ma być aktualny trzeci kierowca Mercedesa oraz reprezentant Alpine w WEC - Mick Schumacher. Francuz ma być pod wrażeniem osiągów 25-latka w długodystansowych wyścigach, a także ma doceniać komercyjne korzyści płynące za angażem zawodnika.

Według F1-Insider, stajnia z Enstone chcąc realnie ocenić Schumachera, planuje organizację prywatnych testów z wykorzystaniem modelu z 2022 roku.