Magnussen: Za opiekę nad dziećmi odpowiadam w domu

Duńczyk odniósł się do sugestii, by mógł zostać w Haasie jako mentor Bearmana.
11.05.2414:25
Mateusz Szymkiewicz
1703wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kevin Magnussen umniejszył szanse na to, by mógł zostać zepchnięty przez Haasa do roli mentora w sezonie 2025.

Duńczyk pozostaje bez kontraktu na przyszłoroczne mistrzostwa, jednakże jego szanse na dalsze starty w stajni z Kannapolis miało zwiększyć odejście Nico Hulkenberga. Uważa się, iż wakat po Niemcu uzupełni debiutant Oliver Bearman, natomiast w roli doświadczonego kierowcy u boku Brytyjczyka pozostanie Magnussen.

31-latek zapytany, czy byłby gotów zostać w Haasie w roli mentora dla Bearmana, odpowiedział: Nie jestem tutaj, by opiekować się dziećmi, nie wiem czy o tym wiesz. Zajmuję się tym w domu. Mam nadzieję, że facet, który znajdzie się w tym samochodzie, będzie profesjonalny, kompetentny oraz regularny tak jak Nico. Zobaczymy, czy drugi samochód będzie należał do mnie.

Magnussen nie wyklucza, że odejście Hulkenberga rzeczywiście zwiększa jego szanse na ósmy sezon startów w Haasie. Być może. Rynek kierowców jest bardzo otwarty, wiele miejsc pozostaje wolnych. Zobaczymy jak ułoży się sytuacja. Prawdę mówiąc myślałem, że w przyszłym roku ponownie utworzymy skład z Nico. Uważałem to za najbardziej prawdopodobne. Ostatecznie skorzystał z szansy podarowanej przez Saubera i Audi. Życzę mu tam wszystkiego najlepszego. Będziemy nadal cieszyć się tym sezonem, poprowadzimy dalej rozwój zespołu i mam nadzieję, że skorzystamy z tego w kolejnym roku.

Nadal mam poczucie niedokończonych spraw, nawet jeżeli może się wydawać, że jestem tutaj od zawsze. Za każdym razem mamy potencjał, który nie do końca udaje nam się w pełni wykorzystać. Być może teraz postawimy fundamenty, na których uda nam się dojść do maksimum. Mamy wiele utalentowanych osób w Haasie od pierwszego dnia. Skupiam się na tym roku i pozostaję otwarty na kolejne możliwości.

Szef Haasa - Ayao Komatsu, zapytany o szanse Magnussena na dalsze starty z Haasem w sezonie 2025, odparł: Nie mieliśmy jeszcze konkretnych rozmów, ale kiedy jesteś częścią zespołu, wówczas dyskusje wymagają pewnego czasu. Bardziej skupiamy się na tym sezonie niż czymkolwiek innym.