Saward: Tsunoda nowym faworytem do drugiej posady w Audi

Sainz coraz bliżej Williamsa, Ocon ma porozumiewać się z Haasem.
30.05.2410:09
Mateusz Szymkiewicz
921wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dziennikarz Joe Saward informuje, że koncentracja Audi może teraz spoczywać na pozyskaniu Yukiego Tsunody.

Niemiecki producent kompletuje już skład kierowców, który podejmie się startów w sezonie 2025 pod przejściową identyfikacją Kick Sauber. Dotychczas zespół pozyskał Nico Hulkenberga, natomiast na jego partnera typowano Carlosa Sainza, który wkrótce pożegna się z Ferrari.

Mimo to według ustaleń z Monako, Hiszpan ma być niezainteresowany rywalizacją w barwach Audi i rozważa tymczasową opcję w postaci Williamsa. Według Joe Sawarda, Sainz stracił szansę na przyszłoroczne miejsca w Mercedesie oraz Red Bullu, jednakże liczy on na nagłe rozstrzygnięcia przed sezonem 2026, które ponownie utorują mu drogę do czołowej posady.

Zdaniem dziennikarza, 29-latek mógłby liczyć w Williamsie na porównywalne zarobki, jakie oferuje mu Audi, przy dużo większej elastyczności kontraktowej. Niewykluczone, iż Sainz dojdzie do porozumienia ze stajnią z Grove już w najbliższym czasie i podpisanie umowy zostanie ogłoszone w drugiej połowie czerwca przy okazji domowego Grand Prix Hiszpanii.

Williams równocześnie ma kontynuować rozmowy z Mercedesem w sprawie pozyskania Andrei Kimiego Antonelliego, jednakże tylko w kontekście sezonu 2024. Włoch typowany jest do zastąpienia Logana Sargeanta i pozostałe wyścigi tegorocznych mistrzostw z brytyjską ekipą mogłyby być częścią przygotowań do pełnego angażu w Mercedesie od 2025 roku. Ponadto FIA ma być przychylna wnioskowi o przyznaniu Antonelliemu warunkowej superlicencji, jeszcze przed osiemnastymi urodzinami.

Do niedawna za alternatywę dla Sainza w Audi uważano Estebana Ocona z Alpine, jednakże Joe Saward podaje, iż Francuz ostatecznie ma porozumiewać się z Haasem w sprawie startów od 2025 roku. Jego partnerem ma zostać junior Ferrari - Oliver Bearman, co oznacza, iż poza stawką Formuły 1 znajdzie się Kevin Magnussen.

Według Brytyjskiego dziennikarza, w tej sytuacji koncentracja Audi miała spocząć na Yukim Tsunodzie z RB. Japończyk po zaprezentowaniu mocnych osiągów na starcie sezonu 2024 miał znaleźć się w orbicie zainteresowań producenta z Ingolstadt, szczególnie przy jego niejasnym statusie w obozie Red Bulla oraz Hondy. Kierowca miał utracić szanse na promocję do głównej ekipy, natomiast japoński producent od 2026 roku podejmie się współpracy z Astonem Martinem, gdzie dla Tsunody może zabraknąć miejsca.