Cowell zastąpi Whitmarsha na stanowisku dyrektora grupy Aston Martin

Inżynier w latach 2013-2020 stał na czele dywizji silnikowej Mercedesa.
02.07.2418:27
Mateusz Szymkiewicz
651wyświetlenia


Aston Martin potwierdził roszadę na stanowisku dyrektora wykonawczego grupy, przekazując obowiązki Andy'emu Cowellowi.

Dotychczas stanowisko to było zajmowane przez Martina Whitmarsha, który dołączył do brytyjskiego producenta pod koniec 2021 roku. Do jego obowiązków należało zintegrowanie działu samochodów seryjnych z zespołem Formuły 1. Ponadto 66-latek odegrał rolę przy zabezpieczaniu kontraktu Astona Martina na fabryczne dostawy jednostek Hondy od sezonu 2026, wykorzystując swoją znajomość z przedstawicielami koncernu z okresu pracy dla McLarena.

Na następcę Whitmarsha wyznaczono Andy'ego Cowella, który w latach 2013-2020 stał na czele Mercedes High Performance Powertrains, które znacząco przyczyniło się do siedmiu mistrzostw świata producenta wśród kierowców oraz ośmiu wśród konstruktorów. Brytyjczyk, który ma na koncie również współpracę z Cosworthem oraz BMW, od niemal czterech lat pozostawał bez pracy. Oficjalnie nowe stanowisko w Astonie obejmie od 1 października.

Jestem zachwycony dołączając do Lawrence'a Strolla w tym ekscytującym projekcie i nie mogę się już doczekać współpracy z tą utalentowaną grupą ludzi - powiedział Andy Cowell. Formuła 1 od zawsze była moją pasją i dołączam do Astona Martina w ekscytującym momencie, związanym z inauguracją Technology Campus oraz transformacją w fabryczny zespół dzięki partnerstwu z Hondą i Aramco.