GP2: Maldonado najszybszy w czwartek w Monako

Zwycięzca w Monako z 2006 roku w WSbR pokonał Timo Glocka o ponad 0,1 sekundy
24.05.0713:46
Marek Roczniak
2205wyświetlenia

Zwycięzca zeszłorocznego wyścigu World Series by Renault w Monako - Pastor Maldonado (Trident) okazał się najszybszym kierowcą podczas czwartkowych treningów GP2 na ulicach Monte Carlo. Wenezuelczyk pokonał o ponad 0,1 sekundy aktualnego lidera mistrzostw - Timo Glocka (iSport) oraz innego byłego kierowcę F1 - Giorgio Pantano (Campos).

Zarówno Maldonado jak i Glock nie uniknęli kilku niebezpiecznych momentów, jednak udało im się uniknąć zderzenia z bandami okalającymi tor w Monako. Czwarty czas uzyskał Lucas di Grassi, a tymczasem zastępujący Michaela Ammermullera debiutant w serii GP2 - Sebastien Buemi uplasował się na doskonałej szóstej pozycji, mieszcząc się poniżej jednej sekundy straty do Maldonado.

Kierowców ART Grand Prix rozdzielił mistrz Hiszpańskiej Formuły 3 z 2005 roku - Andy Soucek (DPR), przy czym Austriak uderzył lewą stronę bolidu w bandę okalającą zakręt Massenet. Ponadto w pierwszej dziesiątce znaleźli się Andreas Zuber (iSport), Antonio Pizzonia (FMS), Witalij Pietrow (Campos) i Kohei Hirate (Trident).

Zwycięzca pierwszego wyścigu w Hiszpanii - Bruno Senna (Arden) uzyskał jedenasty czas, podczas gdy aktualny mistrz Brytyjskiej Formuły 3 - Mike Conway (Super Nova) uplasował się dopiero na 25 pozycji. Jutro rano odbędzie się jeszcze jedna sesja treningowa i tuż po niej kwalifikacje, natomiast jedyny (wyjątkowo w Monako) wyścig GP2 zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 16:00.