FR2.0: Kuba Giermaziak siódmy w sobotnim wyścigu

Tymczasem Bottas po raz pierwszy w tym sezonie nie ukończył wyścigu w pucharze NEC
09.08.0814:31
Marek Roczniak
2455wyświetlenia

Kuba Giermaziak zajął siódme miejsce w pierwszym z dwóch wyścigów Formuły Renault 2.0 Northern European Cup na torze Zolder. Wygrał Stef Dusseldorp (van Amersfoort Racing) po tym, jak z rywalizacji odpadł na 11 okrążeniu zdobywca pole position - Valtteri Bottas.

Dla kolegi Kuby z Motopark Academy był to pierwszy nieukończony wyścig NEC w tym sezonie - Fin wypadł z toru w pierwszej szykanie i uderzył w bandę. Tak czy inaczej był dzisiaj znowu zdecydowanie najszybszym kierowcą na torze. Jako jedyny uzyskiwał czasy poniżej jednej minuty i 31 sekund, a tuż przed zakończeniem jazdy miał już ponad siedem i pół sekundy przewagi nad Dusseldorpem.

Najwyżej sklasyfikowanym kierowcą Motoparku okazał się Antonio Felix da Costa, który zajął drugie miejsce, mając tuż za sobą na mecie Tobias Hegewalda. Kuba Giermaziak po starcie z ósmej pozycji stracił jedno miejsce na rzecz Jamesa Calado (Fortec), ale za to udało mu się wyprzedzić Nigela Melkera (van Amersfoort Racing), co w połączeniu z kłopotami Bottasa dało mu siódmej miejsce. Tymczasem Mateusz Adamski (MP Motorsport) został wyprzedzony przez dwóch kierowców i zajął 13 miejsce.

Do jutrzejszego wyścigu FR2.0 NEC w Belgii polscy kierowcy wystartują odpowiednio z pozycji 9 i 15.

Rezultat końcowy sobotniego wyścigu FR2.0 NEC na torze Zolder
@P.KierowcaNar.ZespółOkr.Czas/strataNaj. okr.

10.08.2008 08:56
Uzupełnienie do opisu: Bottas wypadł z toru w pierwszej szykanie i uderzył w bandę, być może wcześniej uszkodził zawieszenie po uderzeniu w krawężnik. 11wojtek, zawsze zdarzają się wyjątki takie jak Speed, jednak bolidy FR2.0 są wyraźnie wolniejsze od F3 (ponad 5 sekund na okr. w Zolder), a więc jest to niższa kategoria. Z bolidów ze spojlerami w Europie obok FR2.0 są jeszcze Formuła BMW i Formuła Master, ale o tych wyścigach prawie nikt nie pisze, tak więc moim zdaniem pierwszymi poważniejszymi wyścigami singleseaterów jest FR2.0. Idąc po innych znanych w Europie potem jest F3 Euro Series, WSbR 3.5, GP2 i F1. Teraz wskaż mi kierowcę GP2 w ostatnich latach, który trafił tam prosto z FR2.0 i odniósł jakiś konkretny sukces. Ammermuller? To jest właśnie przykład, co zdziałał wicemistrz Eurocup, który został wywalony z GP2 za marne wyniki, potem z WSbR i teraz ściga się w Formule Master...
11wojtek
09.08.2008 11:50
jadąc na p1 o wiele łatwiej uzyskać dobry lap time, szczególnie na torze zolder gdzie wyprzedzanie jest praktycznie niemozliwe, co zrobic gdy utkniesz za jakimś maruderem. Niemniej jednak Bottas jest klasa sama w sobie, deklasując rywali na każdych zawodach! szkoda ze w dzisiejszym wyscigu Polacy startuja z odleglych pozycji, bedzie bardzo ciezko im sie poprawic. Obejrzyjcie wyscig na http://www.raceworld.tv/ i zrozumiecie o czym pisze. A jesli chodzi o "W końcu FR2.0 to najniższy poziom singleseaterów" to kolega chyba nie kojarzy faktów np. scott speed z f3 przeszedl do fr2000. a jesli chodzi o singlesitery to formula bmw, formula ford, formula.... tak wilebiona i propagowana MAZDA... chyba są troche niższe? ;) Zdajmy sobie sprawe ze w FR2000 jezdza, a szczegolnie w EUROCUP dzisiaj wygrywają przyszli kierowcy F1! pozdro
barteks2
09.08.2008 08:44
Raikkonen nie musiał jeździć w F3 ;-)
Maraz
09.08.2008 04:15
Przed GP2 musi jeszcze w F3 pojeździć. W końcu FR2.0 to najniższy poziom singleseaterów, chociaż Bottas testował już bolid FR3.5 z WSbR, ale do GP2 biorą raczej po startach w F3.
seb455
09.08.2008 03:50
Co to jest za koleś ten Botteas, wszystkich zamiata tam jak amatorów, dlaczego nie dostał jakiś testów w GP2, przeciez jeździ fenomenalnie
barteks2
09.08.2008 03:02
Najszybsze okrążenie o 0,8s szybsze od drugiego wyniku. Oo
ICEman
09.08.2008 01:06
Bottas odpadł a już pisałem że gość wygra wszystkie wyscigi do konca, wykrakałem :),