FR2.0: Kuba Giermaziak wystartuje jutro z pierwszej linii

Polak zajął 2 miejsce w kwalifikacjach do pierwszego wyścigu podczas 5 rundy NEC
07.08.0917:41
Inf. prasowa
2464wyświetlenia

Kuba Giermaziak zajął 2 miejsce w kwalifikacjach do pierwszego wyścigu podczas 5 rundy NEC na holenderskim torze w Assen. Polski kierowca był zdecydowanie lepiej dysponowany niż na porannym treningu i musiał uznać wyższość tylko Antonio Felixa Da Costy, z którym przegrał o 0,101 sekundy.

Po treningu przeanalizowaliśmy moje błędy, zmieniliśmy trochę set-up i jak widać przyniosło to efekty. Od czerwca tj. od momentu powrotu do FR 2.0 wiedziałem, że stać mnie na podobny wynik, ale ciągle brakowało przysłowiowej kropki nad 'i'. Co prawda na najszybszym okrążeniu popełniłem mały błąd, ale mimo to myślę, że drugie miejsce to dobry rezultat - komentuje Kuba. Plan na jutro to co najmniej utrzymać swoje miejsce, a jak będzie okazja to postaram się zaatakować Antonio.

Czasówkę podobnie jak sesję treningową wygrał Antonio Felix Da Costa, który wyprzedził Giermaziaka o 0,101 sekundy. Na trzecim miejscu znalazł się Marco Sorensen, który był wolniejszy od Kuby o 0,2 sekundy. Kwalifikacje zdominowali kierowcy Motopark Academy. W pierwszej ósemce znalazło się 7 zawodników reprezentujących barwy niemieckiego zespołu.

Źródło: Informacja biura prasowego Kuby Giermaziaka