Raport z sobotnich występów pozostałych Polaków na Red Bull Ringu

Lisowski zwyciężył w Scirocco R-Cup, Słomian na najniższym stopniu podium w Supercopa...
04.06.1121:43
Marek Roczniak
3542wyświetlenia

Lisowski wygrał sobotni wyścig Scirocco R-Cup

Mateusz Lisowski zwyciężył w mającym dramatyczny przebieg sobotnim wyścigu Volkswagen Scirocco R-Cup na Red Bull Ringu. Polak wystartował z pole position i linię mety minął z przewagą ponad siedmiu sekund nad Jamesem Mobleyem ze Stanów Zjednoczonych.

To już druga wygrana Lisowskiego w tym sezonie, który jak do tej pory układa się dla niego pomyślnie, o czym najlepiej świadczy prowadzenie w mistrzostwach z 20-punktową przewagą. Drugi z Polaków startujących w tej serii - Adam Gładysz zajął piąte miejsce. Do jutrzejszego wyścigu Gładysz ruszy z czwartego pola, a Lisowski z ósmego.

Słomian trzeci w wyścigu SEAT LEON Supercopa

W sobotę rozegrany został również pierwszy z dwóch wyścigów SEAT LEON Supercopa na torze znanym wcześniej jako A1-Ring. Zwyciężył Shane Williams przed Elią Erhartem, a na najniższym stopniu podium stanął jedyny Polak startujący obecnie w tej serii - Michał Słomian.

Lukas dziesiąty w kwalifikacjach Porsche Carrera Cup

Przed wyścigiem Supercopy odbyły się kwalifikacje do niedzielnego wyścigu Porsche Carrera Cup. Pole position na mokrym torze zdobył Jaap van Lagen, pokonując Seana Edwardsa o zaledwie 0,015 sekundy. Robert Lukas zdołał załapać się do pierwszej dziesiątki, podczas gdy sztuka ta nie powiodła się jego koledze z zespołu Förch Racing - Rene Rastowi. Następca Damiana Sawickiego w zespole Aust - Norbert Siedler zajął ósme miejsce.