Waltrip pozywa do sądu Coughlana i zespół Williams

Brytyjczyk miał pracować w Michael Waltrip Racing w serii NASCAR do 30 listopada 2012 roku
16.07.1111:55
Mariusz Karolak
1891wyświetlenia

Michael Waltrip Racing, zespół wyścigowy ze Stanów Zjednoczonych rywalizujący w tamtejszych mistrzostwach NASCAR, złożył do sądu pozew przeciwko Mike'owi Coughlanowi i Williamsowi, zarzucając im nawiązanie współpracy wbrew obowiązującej umowie pomiędzy Coughlanem a MWR.

Coughlan poprzednio pracował jako szef inżynierów w MWR. Pozew został złożony w sądzie w Karolinie Północnej. AUTOSPORT dowiedział się, że Coughlan miał pracować - według dokumentów - w MWR od października 2010 roku do 30 listopada 2012 roku włącznie. Coughlan zaś już w kwietniu tego roku wypowiedział umowę o pracę twierdząc, że zespół naruszył warunki kontraktu.

W połowie czerwca zespół Williams poinformował, że Coughlan wraca do Formuły 1 i będzie szefem inżynierów w ekipie z Grove. Brytyjczyk miał dosyć długi rozbrat z królową sortów motorowych, co było spowodowane jego uczestnictwem w aferze „spygate”, w której był on kluczowym graczem.

Pozew, który trafił do amerykańskiego sądu sugeruje również, że Williams wmieszał się porozumienie zawarte między Coughlanem i MWR, działając na niekorzyść ekipy NASCAR. W wyniku wcześniejszego odejścia Coughlana zespół MWR poniesie znaczące straty, wliczając w to koszty poszukiwania, rekrutacji, negocjacji i przeprowadzeniem odpowiedniego przeszkolenia nowego pracownika.

Źródło: autosport.com

KOMENTARZE

3
SirKamil
17.07.2011 12:51
Williams mógł mu zaoferować nawet minimalną krajową na wyspach. Coughlan wrócił do interesu i prawdziwej pracy z amerykańskich gruchotów i to na wysokie stanowisko. to jest cała gratka.
yaper
16.07.2011 06:19
Znowu smrodek wokół osoby Coughlana, ale ja nie zamierzam dołączać do grona prześmiewców tego inżyniera. Liczę na to, że przyczyni się do znaczącego postępu Williamsa i nie będzie to kolejny niewypał dla tej stajni.
renegade
16.07.2011 10:18
Nie wmieszal sie, tylko jest to normalna procedura. Pozywa sie zarowno osobe, ktora wypowiada umowe jak i nowego pracodawce. Prawdopodobnie Williams F1 dal Mu wiecej kasy.