Vettel weźmie udział w najbliższych testach Williamsa

"Przede wszystkim nie mogę się już doczekać wypróbowania osiągów silnika BMW V10"
21.09.0516:43
Marek Roczniak
1290wyświetlenia

We wtorek, 27 września na hiszpańskim torze Jerez za kierownicą bolidu Formuły 1 zadebiutuje 18-letni Sebastian Vettel. Niemiec został zaproszony do udziału w najbliższych testach przez zespół BMW WilliamsF1 i poprowadzi tegoroczny bolid FW27. Ma to być nagroda za zdobycie mistrzostwa w 2004 roku w Formule BMW ADAC, czego Vettel dokonał w absolutnie dominującym stylu, wygrywając 18 z 20 wyścigów.

Karierę młodego kierowcy z Heppenheim wspiera zarówno koncern BMW, jak i austriacki producent napojów energetycznych, Red Bull. Tak o Niemcu w listopadzie zeszłego roku mówił Dietrich Mateschitz: "Vettel ma ogromny talent i jest bardzo obiecującym młodzikiem. To co osiągnął jest zadziwiające i mamy nadzieję, że w przeciągu dwóch lat umożliwimy mu przebicie się do F1". Jak widać koncern BMW zdołał ubiec Red Bull i pierwszy zaoferował Vettelowi możliwość przetestowania bolidu F1.

Dyrektor BMW Motorsport, Mario Theissen: "Sebastian Vettel udowodnił swój nadzwyczajny talent w zeszłorocznych mistrzostwach Formuły BMW ADAC. W tym roku startuje w Formule 3 Euro Series, gdzie jeszcze bardziej potwierdził swój potencjał. W rezultacie postanowiliśmy umożliwić mu przetestowanie samochodu Formuły Jeden w Jerez". Niemiec nie wygrał jeszcze co prawda ani jednego wyścigu w F3 Euro Series, ale czterokrotnie stawał na podium i prowadzi w rankingu debiutantów, zajmując piątą pozycję w klasyfikacji generalnej kierowców.

Sebastian Vettel: "Kiedy dowiedziałem się, że wezmę udział w testach Formuły Jeden, byłem absolutnie zachwycony. Od tego momentu pracuję nad poprawę sprawności fizycznej, abym mógł wytrzymać ogromne przeciążenia, jakie na mnie czekają. Przede wszystkim nie mogę się jednak doczekać wypróbowania osiągów silnika BMW V10. W tej chwili trudno mi sobie wyobrazić tak dużą moc. Dostaję gęsiej skórki na samą myśl o prowadzeniu FW27 w przyszłym tygodniu!"

Źródło: BMW.WilliamsF1.com

KOMENTARZE

4
tweedy
22.09.2005 09:04
nie chodzi o to, że bardziej go cenią. Wytłumacze na prostym równaniu :) Mistrzostwo w BMW ADAC + utalentowany NIEMIECKI! zawodnik + BMW.Williams F1 = testy proste nie :P
Metalpablo
21.09.2005 07:35
WOW.Najwidoczniej wyrasta nam nowy talent.Młody jest.Też tak bym chciał hihi
slipstream
21.09.2005 03:02
Mario Theissen: „Sebastian Vettel udowodnił swój nadzwyczajny talent w zeszłorocznych mistrzostwach Formuły BMW ADAC. W tym roku startuje w Formule 3 Euro Series" YYYYYYY :(, to mistrza formułki (bo tak to chyba mozna nazwać) BMW ADAC cenią bardziej niż mistrza WSbR. I co z tego że to BMW - Robert jest umoczony z Allianzem jesli już im o takie szczegóły chodzi.
Pieczar
21.09.2005 02:55
Ciekawe kiedy tak o Robercie będa mówić w światku F1.