Lokalne władze zatwierdziły nowy projekt modernizacji Silverstone

Kolejny etap zakłada budowę nowych trybun, hoteli oraz centrum biznesowego i edukacyjnego.
16.12.1118:05
Nataniel Piórkowski
1593wyświetlenia

Władze toru Silverstone otrzymały pozwolenie na budowę szerokiej infrastruktury, która stanowi ostatni etap programu modernizacji obiektu.

Przez ostatnie dwa lata na torze w hrabstwie Northamptonshire doszło do istotnych prac, podczas których przeniesiono aleję serwisową pomiędzy zakręty Club i Abbey oraz wybudowano imponujący padok z Silverstone Wing. Kolejny etap zakłada budowę nowego centrum biznesowego, parku technologicznego, ośrodka edukacyjnego, trzech hoteli, nowych trybun oraz zaplecza dla kibiców.

Dyrektor zarządzający Silverstone Circuit - Richard Phillips uważa, że zatwierdzenie planów jest niezwykle ważnym wydarzeniem w historii toru. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku i zatwierdzenia naszego planu. Jest to najważniejsza inicjatywa podjęta w sześćdziesięcioletniej historii Domu Brytyjskich Wyścigów Samochodowych. Plany te pomogą nam utrzymać pozycję Silverstone jako wiodącego centrum światowego sportu, rozrywki, edukacji, technologii oraz wiodącego miejsca dla sportów motorowych.Źródło: autosport.com

KOMENTARZE

5
marrcus
17.12.2011 01:53
Na Silverstone są jedne z nudniejszych wyścigów, zwykle procesje nie ma gdzie sie wyprzedzać. Tor historyczny ale nawet nie zauważyłbym jakby zniknął.
Sir Wolf
16.12.2011 08:23
No i Silverstone z jednego z najbardziej zacofanych pod względem infrastruktury torów w stosunkowo krótkim (mniej, niż 10 lat) czasie przekształci się w jeden z najnowocześniejszych, przynoszących dumę fanom motorsportu :) Kiedyś mówiło się o Silverstone jako o torze położonym w środku szczerego pola, ale kiedy te projekty zostaną zrealizowane, nie będzie to już takie oczywiste.
Ranguren
16.12.2011 07:33
katinka jesteś pastereczką ładnie się tor prezentuje już teraz
katinka
16.12.2011 07:14
Super, bardzo lubie ten historyczny tor i nawet polubilam te pobocza jak dla stada owiec. Nie wyobrazam sobie, aby moglo Silverstone zabraknac.
Kordas
16.12.2011 05:59
I pomyśleć że w 2009 wydawało się, że nie wrócimy już tutaj :) Aż się mordka mi cieszy jak czytam co raz to nowsze informacje jak Silverstone coraz bardziej umacnia swoją pozycję w kalendarzu w dobie azjatyckich Tilkedromów.