Yokohama nowym dostawcą opon dla F2

Ponadto prezentacja nowych opon Pirelli ma odbyć się 25 stycznia
14.01.1213:04
Paweł Zając/P. Józefowski
3219wyświetlenia

Yokohama została nowym dostawcą opon dla Formuły 2. Ogłoszenie współpracy nastąpiło podczas imprezy Autosport International i oznacza, że zakończyła się trzyletnia umowa ze wcześniejszym dostawczą - firmą Avon.

Jesteśmy zachwyceni mogąc potwierdzić współpracę pomiędzy F2 i Yokohamą - powiedział szef serii, Jonathan Palmer. Dotychczasowe wyniki testów sprawiają, że jesteśmy pewni, iż nowe opony poprawią osiągi bolidu zarówno pod względem tempa, jak i stałości, co jest kluczowe w utrzymaniu równego środowiska Formuły 2.

Podczas ogłoszenia współpracy z nowym dostawcą opon poinformowano również, że bolidy F2 zostaną w tym roku wyposażone w karbonowe hamulce. Ma to obniżyć wagę bolidu i poprawić osiągi. Palmer uważa, że czasy okrążeń powinny poprawić się o około 2 sekundy.

Mistrz serii, Mirko Bortolotti, który testował poprawiony samochód powiedział: Bolid jest niezły i osiągi były naprawdę dobre. Opon perfekcyjnie pasują do samochodu, dobrze reagują i dają więcej przyczepności. To dobrze komponuje się z nowymi hamulcami, które pozwoliły mi hamować później i mocniej.

Pirelli zaprezentuje nowe opony 25 stycznia
Według informacji fińskiej gazety Turun Sanomat, Pirelli oficjalnie rozpocznie swój sezon jeszcze w tym miesiącu. Marco Tronchetti Provera, prezydent włoskiej marki, ma być obecny na torze Yas Marina w Abu Zabi, gdzie zostaną pokazane tegoroczne opony wraz z nowymi oznaczeniami.

Prezentacja ma odbyć się 25 stycznia, a niecałe dwa tygodnie później, poprawione mieszanki trafią do zespołów i zostaną sprawdzone podczas pierwszych testów przedsezonowych na torze w Jerez.

Źródło: autosport.com, onestopstrategy.com

KOMENTARZE

3
phildoon
15.01.2012 09:58
Ciekawe co z Driver X :D :D :D
Adam2iak
14.01.2012 06:43
A ja jestem ciekawy co dalej z Mirko. Chciałbym zobaczyć go kiedyś w F1, choćby na rok.
MatiXF1
14.01.2012 12:12
Jestem ciekaw tych nowych oznaczeń :)