De la Rosa: Potrzebujemy sponsorów i inwestorów
Hiszpan jednak podchodzi optymistycznie do przyszłości zespołu HRT
07.03.1214:38
1450wyświetlenia

Pedro de la Rosa postanowił bronić właścicieli zespołu HRT, którzy próbują zbudować zespół Formuły 1 w dobie globalnego kryzysu.
Po zwolnieniu Colina Kollesa i rozsypaniu się całej infrastruktury, zespół próbuje stworzyć wszystko na nowo. Ostatnio uwagę przykuła tegoroczna maszyna hiszpańskiej ekipy, która jest bardzo podobna do bolidu Dallary wykorzystywanego przez HRT w 2010 roku. Jeszcze większe zainteresowanie przykuła ilość sponsorów na samochodzie, których jest tylko dwóch.
De la Rosa zapytany, czy obecny moment jest właściwy, aby prowadzić hiszpański zespół w Formule 1, odpowiedział:
Każdy moment jest dobry. Istnieje duża siła robocza w Hiszpanii, mamy dobrze wykształconych i zmotywowanych ludzi. Mamy czasy kryzysu i możemy to nawet zobaczyć w Formule 1, ponieważ budżety zespołów spadły.
Kierowca jednak przyznał, że HRT będzie musiało pozyskać więcej sponsorów, aby było w stanie przetrwać.
Jeśli fundusze nie przybędą, to będzie trudno. Potrzebujemy sponsorów i inwestorów, którzy uwierzą w ten projekt i pomogą nam się rozwinąć. To oczywiste, że ich potrzebujemy, ale najpierw musimy zbudować fundament, który pozwoli zobaczyć, że warto inwestować w ten zespół.
Źródło: onestopstrategy.com
KOMENTARZE