Toro Rosso nie zmienia składu w 2013 roku

Dzisiaj potwierdzono dalszą współpracę z Ricciardo i Vergne'em
31.10.1217:54
Łukasz Godula
3268wyświetlenia

Scuderia Toro Rosso pozostawi w swoich szeregach obecnych kierowców, Jean-Eric Vergne'a oraz Daniela Ricciardo w przyszłorocznym sezonie Formuły 1. Dzisiaj włoska ekipa poinformowała o tym media.

Francuz Vergne zadebiutował w Grand Prix w tym roku po tym jak ukończył na drugiej lokacie zeszłoroczne mistrzostwa Formuły Renault 3.5. Vergne jak na razie zdobył 12 punktów i zajmuje obecnie 17 pozycję w klasyfikacji kierowców.

Jestem naprawdę zadowolony z tej informacji - powiedział Vergne. Dziękuję Toro Rosso i Red Bullowi, który wspiera mnie od pierwszych lat mojej kariery. To był trudny sezon dla debiutanta, wiele się nauczyłem, dziękuję za wsparcie oraz wspaniałe relacje, które mam ze wszystkimi chłopakami. Czuję się teraz znacznie mocniejszy i wiem, że stałem się lepszym kierowcą w czasie tego sezonu.

Jego partner, Ricciardo zadebiutował w F1 razem z HRT rok temu podczas GP Wielkiej Brytanii, zanim przeszedł do Toro Rosso w tym sezonie. Australijczyk zdobył jak na razie dziewięć punktów. Jestem naprawdę podbudowany tym, że będę kontynuował jazdę z Toro Rosso przez kolejny sezon i chciałbym podziękować Red Bullowi - wyjawił Ricciardo. Są duże oczekiwania co do przyszłego roku i jestem gotowy je wypełnić.

Wydaje mi się, że rosłem i rozwijałem się jako kierowca i moje podejście do technicznej strony tego sportu również się rozwinęło w tym roku, tak więc jestem pewny, że przygotują mnie dobrze do drugiego sezonu. Mieliśmy jak na razie ciężki sezon, jednak pomimo tego, zawsze cieszyłem się z relacji z członkami zespołu i jestem bardzo zadowolony, że będę z nimi pracował w przyszłym roku.

Szef zespołu, Franz Tost dodał: Obaj kierowcy wykonali dobrą pracę w tym sezonie. Daniel dołączył do nas z doświadczeniem kilku Grand Prix na koncie, więc jego wsparcie i doświadczenie było bardzo użyteczne, podczas gdy Jean-Eric dochodził do prędkości, a często musiał zmagać się z torami, których wcześniej nie znał.

Od przerwy letniej, obydwaj kierowcy zdobyli więcej punktów i wszyscy w zespole byli pod wrażeniem ich dojrzałości w pracy z inżynierami i ich kunsztu na torze. Będziemy dawali z siebie wszystko w najbliższych miesiącach, by stworzyć w przyszłym roku bolid, który pozwoli zademonstrować im ich prawdziwy talent.

Źródło: autosport.com

KOMENTARZE

8
oxiplegatz
31.10.2012 10:17
Żeby tylko Helmutowi się raptem coś nie odmieniło :) W ub. roku też już było niby wszystko cacy, a raptem w grudniu poprzedników Daniela i Jeana Erica wykopał.
katinka
31.10.2012 09:58
No i to było do przewidzenia, że obaj kierowcy STR zostaną, pierwszy sezon na dotarcie sie, po drugim zapewne ktos wyleci albo może zastąpi Webbera. Ogólnie lepsze wrażenie zrobił na mnie o dziwo Vergne, bo Ricciardo jakos bezpłciowo jeździ, chociaz to jemu kibicuję. Nie zdziwię się, jak w 2013 jeszcze lepszy okaże sie własnie Francuz w tej walce o zrobienie dobrego wrażenia na guru RBR - Panu Marko.
Campeon
31.10.2012 09:48
Wnioskując po słowach Jeva sprzed kilku miesięcy, że 2012 to rok nauki, a 2013 rok oceny, można uznać, że w 2014 przynajmniej jeden fotel będzie wolny.
Masio
31.10.2012 06:30
Mnie już ciekawi, czy w 2014 też będzie taki sam skład, bo jak wiadomo w STR nigdy nic nie wiadomo.
Simi
31.10.2012 06:22
Słuszna i jedyna decyzja zespołu. Jeśli nadal chcą kontynuować politykę "ciągnięcia" swoich wychowanków (a to oczywiste), Ricciardo i Vergne to jedyny wybór. Żaden z juniorów nie jest jeszcze wystarczająco blisko F1, by mógł znaleźć się w kokpicie jednego z bolidów Toro Rosso. No, chyba że chcieliby znów Buemiego, ale Helmut chyba nie zgodziłby się na takie "łaski". W tym sezonie (wbrew wcześniejszym opiniom) lepiej radzi sobie Ricciardo. Punktowo, lepszy jest JEV, ale to tylko statystyki. Francuz regularnie dostaje baty od Daniela i wielokrotnie wypadał po Q1.
Kamikadze2000
31.10.2012 05:34
Zwalniać podopiecznych po jednym sezonie byłoby niepoważne. Tym bardziej, że wcale nie prezentowali się źle. Poza tym Grzanka chwalił ich za postawę. Mam nadzieje, że przyszły bolid da im więcej możliwości do walki o punkty. :)
Carolius
31.10.2012 05:26
:D Fajnie, bo obaj kierowcy mają możliwości tylko nie mają dobrej maszyny :) Teraz może w STR Key coś dobrego zrobi na kolejny sezon :)
punksnotdead
31.10.2012 05:08
Jedyna rozsądna opcja.