Polak rywalizował w ten weekend w Formule Renault 2.0 ALPS
10.06.1318:25
Paweł Zając
3551wyświetlenia

Jakub Dalewski zaliczył w ten weekend udany występ w Formule Renault 2.0 ALPS na torze Spa. Polak stanął na podium jednego z wyścigów.

Oprócz Kuby podczas tych wyścigów rywalizował także Aleksander Bosak z SMP Racing. Podczas treningu nasi zawodnicy uplasowali się kolejno czternastej i dwudziestej szóstej pozycji.

W czasówce obaj Polacy startowali w grupie A i Dalewskiemu udało się wywalczyć piąte miejsce, a Bosakowi czternaste. Najlepszy dla nas był jednak drugi wyścig, kiedy to Kuba atomowo wystartował z dziesiątego pola i już po pierwszym okrążeniu był piąty. Później udało mu się poradzić z dwoma rywalami i zająć drugiem miejsce, w czym nie przeszkodziło nawet przerwanie wyścigu. Najlepszy był Bruno Bonifacio, a Bosak zajął 19 miejsce.

W drugim wyścigu Dalewski ruszał z dziewiątego pola i podczas 11 okrążeń udało mu się zyskać dwie pozycje. Triumfował Luca Ghiotto, a Aleksander Bosak był tym razem 21. Po zmaganiach na Spa, które były trzecią rundą FR 2.0 ALPS, Dalewski zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą zaledwie punktu do kolejnego zawodnika.