Lukas walczył w PCC, Giermaziak i Rzepecki w Clio Cup, Janosz w F3 Open, a Rdest w F4
18.06.1315:05
Paweł Zając
2597wyświetlenia

W miniony weekend na międzynarodowych torach nie zabrakło także polskich kierowców. Oprócz Kartingowych Mistrzostw Europy nasi zawodnicy rywalizowali także w Porsche Carrera Cup, Clio cup Bohemia, brytyjskiej F4 i F3 Open.

Zaczniemy od Roberta Lukasa, który zaliczył bardzo udany występ na Lausitzringu. Kierowca Forch Racing zaliczył co prawda nie najlepszą czasówkę i do wyścigów ruszał kolejno ósmego i trzynastego pola, jednak podczas bezpośredniej walki udało mu się odrobić to z nawiązką.

W pierwszym wyścigu Polak uplasował się tuż za podium, jednak przez cały dystans musiał bronić się przed szaleńczymi atakami Seana Edwardsa. Brytyjczyk najmocniej naciskał na ostatnim okrążeniu i przez pewien moment nawet znalazł się przed Lukasem, jednak ostatecznie bielszczanin utrzymał czwarte miejsce. W niedzielnym wyścigu Lukas zajął szóste miejsce. Najlepszy dwukrotnie był Nicki Thiim.

Na Lausitzringu można było oglądać także Wojtka Giermaziaka i Marka Rzepeckiego. Brat kierowcy Verva Racing zaliczył udane kwalifikacje, jednak pierwszy wyścig okazał się trochę pechowy i ósme pole startowe udało się zamienić na zaledwie 14 miejsce na mecie. W drugim wyścigu miło gorszej pozycji startowej Giermaziak finiszował jako ósmy. Rzepecki zajął kolejno 22 i 17 miejsce, a na najwyższym stopniu podium dwa razy widzieliśmy Pascala Eberle.

W F3 Open na torze w Jerez ponownie walczył Artur Janosz. Polak w kwalifikacjach do pierwszego wyścigu zajął 23 miejsce, a podczas walki koło w koło udało mu się awansować o sześć oczek. W niedzielnej czasówce Janosz był 21, jednak w jego bolidzie doszło do awarii skrzyni biegów, która na pewno ograniczyła jego tempo. W wyścigu kierowca Camposa niestety stracił jedno miejsce, najlepszy dwukrotnie był Nelson Mason.

W bolidzie jednomiejscowym w ten weekend jeździła także Gosia Rdest na torze w Snetterton. Polka była dwudziesta w kwalifikacjach, a później kolejno siedemnasta, osiemnasta i piętnasta w wyścigach, choć wyniki ostatniego pozostają nieoficjalne z powodu odwołania związanego z wykluczeniem jednej ekipy. Najszybsi byli James Fletcher, Struan Moore i Jake Hughes. Rdest zajmuje obecnie 18 miejsce w generalce z dorobkiem 46 punktów.