Ocon wygrywa również trzeci wyścig F3 na torze Moscow Raceway

Tym samym Francuz zdobył maksymalna ilość punktów podczas rosyjskiej rundy
13.07.1416:15
Łukasz Godula
3534wyświetlenia

Esteban Ocon wygrał również trzeci wyścig Formuły 3 na moskiewskim torze. Francuz prowadził niemal przez cały wyścig, ustępując jedynie na moment Maxowi Verstappenowi, chwilę po restarcie wyścigu, jednak udało mu się skutecznie skontrować Holendra.

Wspomniana neutralizacja spowodowana była wypadkiem Lucasa Auera z Jordanem Kingiem. Brytyjczyk na 16 okrążeniu stracił dwie pozycje i próbował się odegrać na Auerze, wjeżdżając w niego w szczycie zakrętu. Tymczasem podium uzupełnił Antonio Fuoco.

Dalej uplasowali się Dennis, Rosenqvist oraz van de Laar, którzy zaliczyli stosunkowo nudne zawody, nie wdając się w zaciętą walkę. Za nimi na mecie zjawił się Tom Blimqvist, który po starcie z drugiej pozycji otrzymał karę przejazdu przez boksy za falstart. Zepchnęło go to na 17 lokatę, jednak umiejętna jazda oraz neutralizacja pozwoliły mu na powrót do punktowanej strefy.

Ósma metę minęła Tatiana Calderon, która zaprezentowała równe tempo podczas całego dzisiejszego wyścigu, a ostatnie dwie punktowane pozycje zajęli Hector Hurst oraz Antonio Giovinazzi.

P.Kierowca (Nr)Nar.SamochódOkr.Czas/strataPkt.
15Michele Beretta (8)Dallara F312 Mercedes21+0:09,665
16Roy Nissany (4)Dallara F312 Mercedes20+1 okr.
17Nicholas Latifi (1)Dallara F312 Mercedes19+2 okr.
Niesklasyfikowani
18Lucas Auer (3)Dallara F312 Mercedes16
19Jordan King (5)Dallara F312 Volkswagen 16
20Felix Serralles (21)Dallara F312 Mercedes0
Pole position: Esteban Ocon - 1:28,098 Najszybsze okrażenie: Tom Blomqvist - 1:28,694 na 12 okrążeniu