Hulkenberg: Force India chce osiągnąć poziom Williamsa

Niemiec chce, by sezon 2016 był jego najlepszym w karierze
02.02.1611:26
Mateusz Szymkiewicz
804wyświetlenia


Nico Hulkenberg ujawnił, że Force India zamierza osiągnąć w najbliższym sezonie poziom ekipy Williams.

Stajnia z Silverstone ma za sobą najlepszy sezon w historii, w którym zajęła piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów oraz wywalczyła jedno miejsce na podium podczas Grand Prix Rosji, gdzie Sergio Perez dojechał na trzecim miejscu. Jak teraz ujawnił Nico Hulkenberg, nowym celem Force India jest osiągnięcie poziomu ekipy Williams, będącej w ostatnich dwóch latach trzecią siłą w Formule 1.

Jestem głodny sukcesów, chcę atakować. Chcę, by sezon 2016 był moim najlepszym w karierze - powiedział zeszłoroczny zwycięzca wyścigu Le Mans. Nie widzę żadnych powodów, dla których Force India miałoby nie wykorzystać swoich zeszłorocznych osiągów. Musimy skupić się na samych sobie i odrobić naszą pracę domową. Przede wszystkim powinniśmy poprawić obszary, w których w zeszłym roku mieliśmy największe niedociągnięcia.

Jasne jest również to, że nasi najbliżsi rywale nie będą mieli wiecznie problemów: McLaren powinien uzyskać więcej mocy z silnika Hondy, Toro Rosso ma jednostki Ferrari, a Red Bull jak zwykle dokona poprawy. Poza tym myślę, że Haas powinien być bardzo mocny na samym początku. Być może powinniśmy obrać takie podejście, by znaleźć się na poziomie Williamsa.