Nurburgring negocjuje warunki nowego porozumienia z FOM

Władze toru są pewne, że w przyszłości GP Niemiec powróci w góry Eifel.
22.04.1616:20
Nataniel Piórkowski
769wyświetlenia


Władze toru Nurburgring są pewne tego, że w przyszłości ich obiekt powróci do kalendarza Formuły 1, potwierdzając rozmowy na temat organizacji przyszłorocznego GP Niemiec.

Od 2008 roku Nurburgring i Hockenheim naprzemiennie gościły u siebie niemiecką eliminację mistrzostw świata, jednak z powodu problemów finansowych tego pierwszego, wyścig wypadł z grafika sezonu 2015. W tym roku GP Niemiec ponownie zawita na Hockenheim, podczas gdy Nurburgring negocjuje warunki nowego porozumienia z Formula One Management.

Chciałbym poinformować, że Nurburgring w dalszym ciągu prowadzi rozmowy na temat organizacji wyścigu Formuły 1 w Niemczech w 2017 roku. Nadal zachowujemy pewność co do tego, że uda nam się zorganizować to Grand Prix - przekonywał rzecznik obiektu.

Jeśli jest szansa powrotu do kalendarza Formuły 1, to chcielibyśmy ją wykorzystać. Koniec końców wszystko będzie sprowadziło się jednak do kwestii warunków i ryzyka finansowego - zaznaczył[wk][/wk]

KOMENTARZE

1
pancio93
22.04.2016 08:10
Przed GP Niemiec 2015 też byli pewni wyścigu, także tego. Oczywiście życzyłbym sobie powrotu tego toru, jako zamiennik Hockenheim.