Ecclestone nie widzi szans na powrót GP Niemiec na Nurburgring

Brytyjczyk zastanawia się także nad spadkiem popularności F1 w ojczyźnie Vettela i Schumachera.
16.12.1515:49
Nataniel Piórkowski
1445wyświetlenia


Bernie Ecclestone przyznał, iż w obecnej sytuacji nie widzi żadnych szans, aby w 2017 roku, po czteroletniej przerwie, Grand Prix Niemiec mogło powrócić na tor Nurburgring.

Brytyjczyk przyznał, że nie wie, dlaczego w ostatnim czasie - pomimo mistrzostw zdobywanych przez Sebastiana Vettela i rywalizacji toczonej przez duet Mercedesa: Nico Rosberga i Lewisa Hamiltona - Formuła 1 traci na popularności wśród niemieckich fanów wyścigów samochodowych.

To dla mnie jedna wielka zagadka. Nie wiem, co jest nie tak, ale nie ulega wątpliwości, że Niemcy stracili przyjemność ze śledzenia Formuły 1 - powiedział Ecclestone w rozmowie z Die Welt.

Chociaż tegoroczny wyścig na Hockenheimringu nie jest zagrożony, to istnieją małe szanse na to, aby w sezonie 2017 Grand Prix powróciło na Nurburgring. Szef FOM podkreślił, że winni temu są sami szefowie legendarnego obiektu. Kiedy tor został wystawiony na sprzedaż, zgodziłem się go kupić. Oni wrócili do mnie i powiedzieli, że mają ofertę wyższą od mojej o jeden lub dwa miliony.

Najgłupsze w tym wszystkim jest to, że właśnie przez te dwa miliony stracili kogoś, kto mógł zapewnić, że wyścig będzie odbywał się u nich przez kolejnych sto sezonów. To rozczarowujące i denerwujące, ale właśnie dlatego straciliśmy Nurburgring - wyjaśniał 85-latek.

Myślę że śmiało możemy powiedzieć, że w 2017 roku nie będzie wyścigu na Nurburgringu. Jeśli chodzi o kolejny sezon to wszystko jest w porządku i mamy kontrakt. Nie jest on co prawda zbyt dobry, ale przynajmniej istnieje - podsumował Ecclestone wypowiedź dla Motorsport-Magazin.com.

KOMENTARZE

7
Gszegosz
17.12.2015 12:57
Zachłanny stary dziad. Tak na święta, życzę mu mu by jak najszybciej pożegnał się z F1 a jego miejsce zajął ktoś ogarnięty kto podniesie ten sport z kolan.
pancio93
17.12.2015 07:28
@impr jedna z trybun zostala zamknięta i zasłonięta napisem „Bernie says think before you drive” http://www.cyrkf1.pl/hungaroring-czeka-wielka-modernizacja/
ROOK
17.12.2015 01:37
[quote="Bernie Ecclestone"]Kiedy tor został wystawiony na sprzedaż, zgodziłem się go kupić.[/quote] [color=white].[/color] Kiedy tor został wystawiony na sprzedaż, wysłałem człowieka, by przekazał, że kupię go za mniej, niż pół ceny. [quote="Bernie Ecclestone"]Oni wrócili do mnie i powiedzieli, że mają ofertę wyższą od mojej o jeden lub dwa miliony[/quote] [color=white].[/color] Oni wrócili do mnie i powiedzieli, że mają ofertę na pełną cenę. [quote="Bernie Ecclestone"]Najgłupsze w tym wszystkim jest to, że właśnie przez te dwa miliony stracili kogoś, kto mógł zapewnić, że wyścig będzie odbywał się u nich przez kolejnych sto sezonów. To rozczarowujące i denerwujące, ale właśnie dlatego straciliśmy Nurburgring[/quote] [color=white].[/color] No proszę! Ecclestone zamierza szefować Formule 1 (co najmniej!) do roku 2110… [color=white].[/color] A jednocześnie… [quote="Bernie Ecclestone"] nie wiem, dlaczego w ostatnim czasie – pomimo mistrzostw zdobywanych przez Sebastiana Vettela i rywalizacji toczonej przez duet Mercedesa: Nico Rosberga i Lewisa Hamiltona – Formuła 1 traci na popularności wśród niemieckich fanów wyścigów samochodowych. To dla mnie jedna wielka zagadka. Nie wiem, co jest nie tak, ale nie ulega wątpliwości, że Niemcy stracili przyjemność ze śledzenia Formuły 1[/quote] [color=white].[/color] Widocznie w Niemczech spadła liczba posiadaczy Roleksów, Bernie…
MairJ23
16.12.2015 11:28
Bernie nie stara sie juz nawet ukryc przyczyny dlaczego Nurburgring nie moze byc w kalendarzu. :) co za gosc.
impr
16.12.2015 10:11
@pancio93 Rozpadająca? Nie odniosłem takiego wrażenia. Co więcej, siedzenie na niej nie powodowało absolutnie żadnego dyskomfortu. No, chyba, że ktoś wymaga głębokich i miękkich foteli z podłokietnikami, to faktycznie - nie ta epoka :)
pancio93
16.12.2015 09:36
@Neron A taki Hungaroring, gdzie podobno udziały w nim ma Bernie to "będzie odbywał się u nich przez kolejne sto sezonów", mimo infrastruktury toru z poprzedniej epoki (jak choćby rozpadająca się trybuna na prostej startowej).
Neron
16.12.2015 08:22
No to juz wiadomo dlaczego nie będzie ;) bo nie kupił go Bernie więc menda stara robi na złość ;)