Wolff: Jeżeli McLaren nie zatrudni Vandoorne'a, to ja mu znajdę posadę

Zdaniem szefa Mercedesa, stajnia z Woking wykaże się szaleństwem, jeżeli nie zatrudni Belga
27.08.1616:25
Mateusz Szymkiewicz
1464wyświetlenia


Szef Mercedesa - Toto Wolff, zadeklarował, że jeżeli McLaren nie zatrudni Stoffela Vandoorne'a na sezon 2017, to osobiście znajdzie mu posadę w Formule 1.

Belg jest jednym z najbardziej obiecujących kierowców i aktualnie pełni funkcję testera stajni z Woking, gdzie ma szansę zastąpić w przyszłym roku Jensona Buttona. Mimo to McLaren do tej pory nie podjął decyzji odnośnie swojego składu kierowców i istnieje szansa, że Mistrz Świata z sezonu 2009 pozostanie w zespole już na ósmy rok.

Jak jednak przyznał Toto Wolff, najlepszą decyzją jaką może podjąć McLaren jest zatrudnienie Stoffela Vandoorne'a. U kilku gwiazd pukających do drzwi F1 jest duży potencjał. Wehrlein i Ocon już tu są, ale to Stoffel ma najbardziej robiące wrażenie CV. Śledzę jego karierę od pięciu lub sześciu lat. Sposób w jaki wygrał w GP2 i jaki się rozwijał przyprawiał mnie o uśmiech. On jest kimś, kogo cenię jako kierowcę i człowieka.

Jestem w stu procentach pewny, że znajdzie się w przyszłym roku w Formule 1. McLaren nie jest na tyle szalony, by nie zatrudnić Stoffela, ponieważ wtedy ktoś inny by go przejął. Jeżeli tak się nie stanie, to ja mu znajdę posadę, obiecuję - dodał Austriak.

KOMENTARZE

2
Gerard
27.08.2016 03:37
Taa łatwo podejmować decyzje za kogoś innego, kiedy nie ponosi się za nią najmniejszej odpowiedzialności. Do tego ogromna hipokryzja, bo sam się nie odważył zwolnić jednego z doświadczonych kierowców w prowadzonym przez siebie zespole, aby wstawić tam utalentowanych juniorów, których przecież Mercedes pod swoją egidą też posiada. Nie boi się, że mu sprzątną Wehrleina albo Ocona?
rocque
27.08.2016 03:22
Taak, posadę. Dwa lata w Manorze, trzy lata w Force India, a potem Rosberg odejdzie z Mercedesa i... szkoda byłoby, żeby nie mieli niemieckiego kierowcy, to do głównego składu wezmą Wehrleina ;) A może to jest spisek i tak jak Horner myślał, że osłabi McLarena, kiedy doradził Laudzie zatrudnienie Hamiltona, to teraz wszyscy mówią o Stoffelu, bo się boją pozostania Jensona na kolejny rok?