Lauda spodziewa się pozostania Hamiltona i Bottasa w Mercedesie

69-latek przyznał, że postawa Fina przypomina mu Nico Rosberga
13.05.1813:34
Mateusz Szymkiewicz
1261wyświetlenia
Embed from Getty Images

Niki Lauda jest przekonany, że Mercedes zatrzyma Lewisa Hamiltona oraz Valtteriego Bottasa na sezon 2019.

Kontrakty obu kierowców stajni z Brackley wygasają po sezonie 2018, jednakże w przypadku Hamiltona jasne jest, że zdecyduje się zawrzeć już niebawem nowe porozumienie. W kontekście Bottasa sytuacja nie jest tak oczywista i z jego posadą są łączeni junior Mercedesa - Esteban Ocon, czy nawet Daniel Ricciardo i Fernando Alonso.

Szef niemieckiej ekipy, Toto Wolff, zapytany o spekulacje łączące Alonso z Mercedesem, odpowiedział: Uważam, że to świetny kierowca i bez załamania relacji z pewnymi ludźmi w przeszłości mógłby mieć teraz dziesięć tytułów mistrza świata. F1 polega na relacjach i potrzebna jest długoterminowa strategia. Wydaje mi się, że Fernando może się zmagać z wydarzeniami, które miały miejsce dziesięć lat temu, nawet jeżeli teraz jest inną osobą.

O kwestię kierowców Mercedesa w sezonie 2019 został zapytany również Niki Lauda, który jest pewny pozostania Lewisa Hamiltona. Nie mamy żadnej presji jeśli chodzi o czas. To stanie się [przedłużenie kontraktu] na sto dziesięć procent. Porozumieliśmy się pod każdym względem, ale nie ma znaczenia, czy złoży swój podpis teraz czy za trzy tygodnie.

69-latek przyznał też, że spodziewa się pozostania Valtteriego Bottasa w Mercedesie na kolejne mistrzostwa. W poprzednich trzech wyścigach był szybszy od Lewisa. Jeżeli spojrzymy na niego obiektywnie, to spisuje się bardzo dobrze, w stylu Rosberga - zakończył Lauda.

KOMENTARZE

1
piro
13.05.2018 11:41
Żeby tylko Bottas za bardzo w tym wyścigu nie przypominał Rosberga z 2016 bo podwójny DNF raczej się Mercedesowi nie marzy.