Horner: Honda jest właściwym wyborem Red Bulla

Zdaniem szefa ekipy, japoński producent jest bardziej perspektywiczny od Renault
19.07.1810:06
Mateusz Szymkiewicz
1612wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner jest przekonany, że ekipa Red Bull Racing podjęła właściwą decyzję przechodząc na jednostki Hondy od 2019 roku.

Stajnia z Milton Keynes zdecydowała się po dwunastu latach zakończyć współpracę z Renault, podpisując wieloletnią umowę z Hondą. Japoński producent dostarcza w tym roku układy napędowe dla Toro Rosso i początkowo pakiet na sezon 2018 prezentował wysoką niezawodność oraz konkurencyjne osiągi.

Mimo to w ostatnich Grand Prix jednostkę trapią liczne awarie, natomiast Pierre Gasly skrytykował na Silverstone prędkości maksymalne na prostych. Mimo to Christian Horner stojący na czele Red Bulla uważa, że jego zespół nie podjął się dużego ryzyka podpisując umowę z Hondą.

Sytuacja między tymi dwoma silnikami [Renault i Hondy] jest bardzo podobna, ale tutaj jest większy potencjał do rozwoju - powiedział 44-latek o jednostce Hondy. Renault miało bardzo trudny weekend na Silverstone. Nasza strata była rażąca, zarówno w defensywie jak i ataku. Istnieje pewna luka do wypełnienia i mamy dużą wiarę w Hondę, szczególnie biorąc pod uwagę co mają w zanadrzu. Nie ma żadnej gwarancji, lecz postępy zachęciły nas do tego, że krok po kroku osiągniemy cel.

KOMENTARZE

4
zobq
19.07.2018 02:44
W przypadku Hondy niepowodzenia można przynajmniej czymś uzasadnić: brakiem doświadczenia, japońskim stylem prowadzenia projektu czy zbyt dużą presją. A w przypadku Renault? Dziwne, że ludzie, którzy stali za chyba najlepszym silnikiem w erze V8 nie są w stanie teraz wyprodukować czegoś, co zbliżyłoby się do Ferrari/Mercedesa. I chyba ten całkowity brak postępów przekonał Red Bulla do Hondy.
dulk
19.07.2018 12:39
[quote="tcx"]W przyszłym roku zatęsknią jeszcze za Renault.[/quote] pod względem mocy jest pewnie podobnie - moze 10-15 koni różnicy tyle że Honda się na razie czesciej psuje ale renault tez idealne nie jest a w zeszłym roku było zupełnie słabe jeśli tylko honda wyda 100-200mln wiecej na silnik to wg mnie spoko w przyszłym roku przegonią renault kwestia tylko awaryjności
gumek73
19.07.2018 09:48
Bardzo dobrze, że biorą Hondę. Wydaje się, że Renault, mimo upływu lat, raczej nie zmniejsza dystansu do liderów, a i niezawodność pozostawia wiele do życzenia, mimo iż zakładają z góry użycie większej ilości komponentów niż zakładają przepisy. W renówce chyba liczą na Budkowskiego, że pokaże im kilka patentów, ale żeby się nie przeliczyli jak Williams z Paddy Lowem.
tcx
19.07.2018 08:42
W RB zaklinają rzeczywistość. W przyszłym roku zatęsknią jeszcze za Renault.