Vandoorne zostanie kierowcą rozwojowym Mercedesa

Belg połączy starty w Formule E z pracą w symulatorze dla niemieckiego producenta
22.11.1816:16
Mateusz Szymkiewicz
2175wyświetlenia
Embed from Getty Images

Stoffel Vandoorne dołączy w sezonie 2019 do ekipy Mercedesa jako kierowca rozwojowy.

Nadchodzące Grand Prix Abu Zabi będzie ostatnim dla Belga w roli zawodnika McLarena oraz Formuły 1. 26-latek podpisał kontrakt na starty dla HWA w Formule E, które jest w bliskich relacjach z Mercedesem.

Jak ujawnił Vandoorne w rozmowie z dziennikarzami na Yas Marina, sezon 2019 spędzi również jako kierowca rozwojowy niemieckiego producenta w Formule 1. Zgodnie ze spekulacjami, obowiązki trzeciego zawodnika prawdopodobnie będzie pełnił obecny reprezentant Force India - Esteban Ocon.

Będę wykonywał pracę w symulatorze dla zespołu F1 Mercedesa - powiedział Stoffel Vandoorne. To dla mnie dosyć ekscytująca część obowiązków, wciąż będę zaangażowany w świat F1, a także zostanę członkiem mistrzów świata. To będzie interesujący ruch. Jestem przekonany, że zapewnię im wiele świeżych pomysłów, ale również ja będę mógł dostrzec różnice, ponieważ w F1 współpracowałem do tej pory tylko z McLarenem. To ekscytujące, że znajdę się w nowym środowisku.

Belg ma nadzieję, że funkcja pełniona w Mercedesie pozwoli mu wrócić w przyszłości do startów w Formule 1. Zdecydowanie dobrze będzie pozostać zaangażowanym w F1, ponieważ nigdy nie wiadomo co wydarzy się w przyszłości. Zaangażowanie w Mercedesa będzie dobre, oni dokładnie wiedzą na co mnie stać. Nie mamy pojęcia jak rozwinie się w przyszłości rynek kierowców. Ten sezon był szalony, więc kto wie? Ciężko coś powiedzieć. Chcę pozostać zaangażowany oraz przygotowany na wszystko.

Vandoorne zapytany o odczucia związane z ostatnim startem dla McLarena, odpowiedział: To będzie oczywiście specjalny weekend, z nieco mieszanymi odczuciami. Będę starał się cieszyć nim tak mocno jak tylko potrafię. Ostatnie wyścigi były dobre w moim wykonaniu i chcę w taki sam sposób ukończyć sezon. Nie spoglądam już dłużej za siebie. Wiem, iż wiele się wydarzyło, ale bezpośrednio trafię do innego środowiska. Nie będę miał przerwy, od razu przystąpię do Formuły E.