Sirotkin bliski startów w WEC w 2019 roku

Rosjanin ma dołączyć do serii na co najmniej dwa wyścigi, w tym m.in. Le Mans
18.12.1819:29
Mateusz Szymkiewicz
5878wyświetlenia
Embed from Getty Images

Siergiej Sirotkin jest bliski dołączenia do stawki Długodystansowych Mistrzostw Świata w 2019 roku.

Rosjanin, który reprezentował w tym sezonie barwy Williamsa w Formule 1, wspierany jest przez bank SMP, który prowadzi ekipę w WEC w kategorii LMP1. Zrozumiałe, że 23-latek wystartuje z SMP Racing w marcu podczas Sebring 1000 Mil za kierownicą prototypu oznaczonego numerem #11.

Sirotkin zastąpi wówczas etatowego kierowcę - Jensona Buttona, który ma zobowiązania wobec Hondy w mistrzostwach Super GT i zdecyduje się zrezygnować z długodystansowych zmagań. 23-latek dodał, że z pewnością zobaczymy go na starcie przyszłorocznej edycji Le Mans, podczas której obecność deklaruje również Button. W tej sytuacji SMP będzie zmuszone do kolejnych roszad.

WEC nie jest nawet opcją, to dla mnie praktycznie zobowiązanie - powiedział Siergiej Sirotkin dla Autosportu. Mogę wam niemal zagwarantować, że zobaczycie mnie ścigającego się w WEC w przyszłym roku. Wydaje mi się, że to dosyć jasne w jakim zespole oraz w jakim samochodzie. Być może pojawię się na Sebring, a z pewnością w Le Mans.

Rosjanin ma już na koncie start w Le Mans w sezonie 2017, gdy zajął szesnaste miejsce w klasie LMP2. Kierowca zapytany, czy wcześniejsze doświadczenie ma szansę zaprocentować, odpowiedział: To zupełnie inna historia w porównaniu do F1, więc nie sądzę, by zebrane doświadczenie mogło być pomocne. To dlatego przed Le Mans chcę pojechać kilka wyścigów, by lepiej poznać samochód, zrozumieć go oraz wiedzieć do czego przykuć większą uwagę.

KOMENTARZE

3
bartoszcze
19.12.2018 06:35
Jakie słodkie chrzanienie o poznawaniu samochodu, którego był testerem :) PS Redakcjo, tłumaczenie "It is understood" czy "X understands" jako "zrozumiałe, że" boli straszliwie, już lepiej piszcie "Najprawdopodobniej" lub "Zapewne".
rosomeister
18.12.2018 10:55
@F1V0 Hartley?
F1V0
18.12.2018 06:49
To mamy faworyta do wygrania Le Mans.