Kubica: Zmagałem się z brakiem przyczepności

Williams zbada, czy zmiany wprowadzone po treningach w bolidzie Polaka były odpowiednie.
08.06.1922:51
Nataniel Piórkowski
3012wyświetlenia
Embed from Getty Images

Robert Kubica nie był zadowolony z prowadzenia się bolidu Williamsa podczas kwalifikacji do niedzielnego wyścigu w Montrealu.

Polak zakończył czasówkę na dwudziestym miejscu, przegrywając wewnętrzny pojedynek z George'em Russellem różnicą 0,776s.

Opisując swój występ zwycięzca Grand Prix Kanady z 2008 roku powiedział: Zmagałem się z brakiem przyczepności i odczuciami płynącymi z jazdy. Zbyt mocno walczyłem z bolidem i ciężko było mi skoncentrować się na osiągach. Wczoraj odczucia były nieco lepsze. Dzisiaj miałem problem z zyskaniem przyczepności. To bardzo dziwne.

Starszy inżynier wyścigowy - Dave Robson wyjaśniał: Warunki na torze były dzisiaj dużo lepsze, ale pomimo tego zapewnienie optymalnej pracy opon na okrążeniu kwalifikacyjnym wciąż sprawiało problemy. Wieczorem ciężko pracowaliśmy nad poprawą balansu. George był szczególnie zadowolony z wprowadzonych zmian. Robert miał nieco więcej problemów w kwalifikacjach i musimy zrozumieć, czy w przypadku jego bolidu zdecydowaliśmy się na najlepsze kompromisy.

Odnosząc się do szans w niedzielnym wyścigu Brytyjczyk dodał: Może być bardzo gorąco, a to z dużym prawdopodobieństwem utrudni zarządzanie ogumieniem, szczególnie miękką mieszanką. W trakcie drugiego treningu George wykonał dobry przejazd na podstawowym ogumieniu i postaramy się wykorzystać to doświadczenie, aby pomóc sobie w wyścigu.