Ricciardo: Cieszyłem się z walki z Bottasem

Australijczyk chwali również postępy Renault w kwestii silnika
10.06.1915:43
Łukasz Godula
1136wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniel Ricciardo powiedział, że czerpał radość z utrudniania życia Valtteriemu Bottasowi w GP Kanady.

Bottas zakwalifikował się zaledwie na szóstym miejscu po obrocie .w Q3, podczas gdy Ricciardo zapewnił sobie jak na razie najlepszą pozycję z Renault - czwartą. W wyścigu Mercedes wylądował tuż za ogonem Renault po postoju Bottasa, jednak spędził tam sześć okrążeń, w czasie których atakował rywala, ale nie był w stanie pokonać Ricciardo.

Gdy Bottasowi się to w końcu udało, Australijczyk naciskał na Fina, zanim odpuścił pogoń za nim. Ricciardo został wyprzedzony jeszcze przez Maxa Verstappena, po czym utrzymał się przed Nico Hulkenbergiem na szóstej pozycji.

Prawdopodobnie najbardziej pozytywną rzeczą było powstrzymywanie Bottasa przez tyle okrążeń i walka z Mercedesem przez te kilka kółek. To było fajne - powiedział Ricciardo gdy zapytano go o wrażenia z wyścigu. Fajnie by było zrobić tak samo z Maxem, ale on miał lepsze tempo na miękkich oponach. Łatwo mnie wyprzedził.

Ricciardo przyznał, że początkowo nie chciał zbyt ostro walczyć z Bottasem. Gdy pojawił się za mną myślałem, że pójdzie mu łatwo - powiedział Ricciardo. Chciałem się bronić przez jedno okrążenie, jednak nie chciałem walczyć za wszelką cenę. Jednak udało się go utrzymać za sobą przez jedno kółko, a później pomyślałem, że może zacznie niszczyć nieco swoje opony. Więc od tego momentu dałem sobie nieco zabawy Myślę, że nieco zniszczyłem swoje opony gdy to robiłem, ale warto było. Nie myślałem, że uda się go utrzymać przez tyle okrążeń.

Bottas ocenił obronę Ricciardo jako jazdę na limicie tego co dopuszczają zasady, jednak zaznaczył, że nie narzeka na to i podobała mu się walka.

To była naprawdę fajna walka - powiedział Bottas, który finiszował czwarty. Czasami było na limicie, ponieważ czekał aż wykonam ruch i dopiero potem mnie blokował przy wysokiej prędkości. Jednak nie narzekał, ponieważ lubię twardą walkę. Dobra obrona z jego strony. Zdecydowanie mi tego nie ułatwił, ale wszystko było ok.

Ricciardo uważa również, że walka jest dowodem na znaczny progres Renault w kwestii osiągów silnika. Pokazaliśmy, że nawet gdy miał DRS to prezentowaliśmy wysoką prędkość - powiedział. Czuję, że znacznie zmniejszyliśmy stratę. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale wygląda to dobrze.

Kierowca Renault przyznał, że miał nadzieję na przeskoczenie Charlesa Leclerca na starcie. "Jednak gdy tylko puściłem sprzęgło to poczułem obrót kół i myślałem, że ktoś mnie wyprzedzi - dodał Ricciardo. Wydaje mi się, że samochody za mną nie miały zbyt dobrego startu. Udało mi się utrzymać czwarte miejsce. W głosie wyobrażałem sobie wyprzedzenie Leclerca.